نوشته ها

جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی وصنایع دستی در اراک افتتاح شد

ارسال شده توسط :

جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی وصنایع دستی در اراک افتتاح شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

جشنواره فرهنگی و هنری اقوام ایرانی با به نمایش گذاشتن سوغات، صنایع دستی و سبک زندگی اقوام مختلف از ۱۴ استان کشور و با حضور معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور در اراک افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی استان در حاشیه افتتاح این جشنواره اظهار داشت: در این جشنواره سوغات، آئین های سنتی، صنایع دستی و سبک زندگی ۱۴ استان کشور شامل استان های مرکزی، همدان، زنجان، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، فارس، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی، اصفهان، قزوین، سمنان و یزد به نمایش گذاشته شده است.

سیدمحمد حسینی افزود: در این نمایشگاه ۲۱ سیاه چادر برپا شده و ۱۶ غرفه به صورت تونل ورودی به نمایشگاه، از جمله یک غرفه انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مرکزی، یک غرفه ایستگاه کودکان و نوجوانان و یک غرفه هلال احمر در این جشنواره حضور دارند.

وی بیان داشت: برنامه های جانبی این نمایشگاه شامل موسیقی سنتی و آئینی، رقص و چوب بازی مناطق مختلف از جمله خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری و پخت غذاهای سنتی از مراحل آماده سازی تا نحوه طبخ و مصرف، توسط استان های شرکت کننده در جشنواره به نمایش گذاشته می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، آشنایی با میراث ناملموس و ملموس فرهنگی، تبادل فرهنگی بین اقوام ایرانی، تقویت انسجام و افزایش نشاط اجتماعی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

حسینی برگزاری آیین گلاب گیری، بازی های بومی و محلی، تئاتر خیابانی، مراسم ویژه روز فردوسی، مراسم هفته نجوم، مراسم آیینی و موسیقی محلی، نمایش صنایع دستی، غذاهای محلی و استقرار ایستگاه سلامت را از جمله دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد.

وی افزود: این جشنواره تا دوم خردادماه سال جاری هر روز از ساعت چهار عصر تا ۱۱ شب به طور رایگان برای بازدیدکنندگان در محوطه هتل امیرکبیر اراک دایر است.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons