نوشته ها

جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی و صنایع دستی در خمین افتتاح شد

ارسال شده توسط :

جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی و صنایع دستی در خمین افتتاح شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

جشنواره فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین با به نمایش گذاشتن سوغات، صنایع دستی و سبک زندگی اقوام مختلف از استان های مختلف کشور و با حضور مسئولین میراث فرهنگی استان مرکزی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه خمین ، فرماندار و مسئولین شهرستان خمین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی استان در حاشیه افتتاح این جشنواره اظهار داشت: در این جشنواره آئین های سنتی، صنایع دستی ، سوغات، آئین گلاب گیری و سبک زندگی استان های مختلف کشور به نمایش گذاشته شده است.

سیدمحمد حسینی افزود: در این نمایشگاه برنامه های جانبی شامل موسیقی سنتی و آئینی، رقص و چوب بازی و پخت غذاهای سنتی توسط استان های شرکت کننده در جشنواره به نمایش گذاشته می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، آشنایی با میراث ناملموس و ملموس فرهنگی، تبادل فرهنگی بین اقوام ایرانی، تقویت انسجام و افزایش نشاط اجتماعی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره تا بیست و دوم مردادماه سال جاری هر روز از ساعت پنج عصر تا ۱۲ شب به طور رایگان برای بازدیدکنندگان در کنار مصلی خمین دایر است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons