نوشته ها

جشنواره موسیقی محلی در علی آباد کتول

ارسال شده توسط :

جشنواره موسیقی محلی در علی آباد کتول

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

جشنواره موسیقی محلی ، یکم لغایت سوم دی ماه امسال به مدت ۳ روز در پارک شهر علی آباد کتول، برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی با اعلام این خبر گفت: با توجه به برنامه ریزی جهت اجرای جشنواره های بومی و محلی شهرستانی و با هدف برگزاری متمرکز جشنواره های استانی، تقویم زمانبندی اجرای این جشنواره ها در سال جاری بسته شده و در این راستا جشنواره بومی، محلی شهرستانی در علی آباد کتول به اجرا درخواهد آمد.

ابراهیم کریمی اذعان داشت: این جشنواره ها که در راستای جذب گردشگر و ترویج و تبلیغ جذابیت های استان گلستان برنامه ریزی شده اند، با همکاری فرمانداری ها و شهرداری ها، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان ، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی گلستان برگزار می شوند.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی گلستان به عنوان دبیرخانه این جشنواره ها فعالیت می کند، افزود: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال جشنواره هایی در استان برگزار می شود.

کریمی در ادامه به برگزاری جشنواره مرکبات دی ماه امسال در بندرگز، جشنواره صنایع دستی بهمن ماه در آق قلا و جشنواره بازی های بومی و محلی اسفند ماه امسال در کردکوی اشاره داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان، برنامه های جانبی جشنواره موسیقی محلی علی آباد کتول را برشمرد و گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و کشاورزی شهرستان علی آباد کتول، اجرای بازی های بومی- محلی علی آباد کتول، اجرای موسیقی های سنتی شهرستان علی آباد در ۹ گروه شامل ۶ گروه کتولی، یک گروه سیستانی، یک گروه ترکمن و یک گروه خراسانی از برنامه هایی است که در این جشنواره به اجرا درمی آیند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با اجرای جشنواره های بومی و محلی ضمن رونق بخشیدن به توانمندی های شهرستانی و ترویج و اشاعه توانمندی های بومی و محلی، گام های ارزنده ای در راستای جذب گردشگر داخلی و خارجی برداشته شده و رونق بیش از پیش استان حاصل گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons