نوشته ها

جشنواره میلاد کوثر به مناسبت روز مادر در باغ و عمارت اکبریه برگزار شد

ارسال شده توسط :

جشنواره میلاد کوثر به مناسبت روز مادر در باغ و عمارت اکبریه برگزار شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ))

جشنواره «میلاد کوثر» به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد امام خمینی (ره) به همت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی در محل باغ و عمارت اکبریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مدیرکل میراث فرهنگی استان در این جشنواره گفت: مادران پیام آوران مهر، عاطفه و انسان دوستی هستند که باید قدردان زحمات این بزرگان به عنوان سرمایه های جامعه باشیم.

رمضانی با اشاره به وجود سیره عملی و فرهنگ متعالی در زندگی حضرت زهرا (س) افزود: باید به ترویج فرهنگ فاطمی و احیای آن در جامعه بپردازیم.

وی با بیان اینکه تاریخ خراسان جنوبی به مهمان داری و مهمان پذیری شهرت داشته است گفت: باید خصلت نیکو و آموزه های دینی که تقویت خوب میزبانی را به همراه داشته است را ترویج دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: در استان ظرفیت های بسیار خوبی در بخش آثار فرهنگی و تاریخی وجود دارد، می تواند یکی از مقصد های گردشگری داخلی و خارجی در کشور باشد.

رمضانی افزود: کار میراث فرهنگی، کاری دسته جمعی است و تنها از عهده میراث فرهنگی ساخته نیست و نیاز به همکاری همه افراد جامعه می باشد.

وی اظهار کرد: جاذبه های گردشگری باید با همکاری همه دستگاه های ذیربط به خوبی معرفی شود تا خراسان جنوبی به استانی میهمان پذیر تبدیل شود و توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگر در استان می تواند باعث توسعه اقتصادی در شرق کشور شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: خانواده کانون اصلی مهرورزی است و مادران منبع آسایش، آرامش و امنیت خانواده هستند.

مژگان شریفی افزود: زنان نقش بسیار مهم در جامعه دارند، مهمترین آن تحکیم بنیان خانواده است، زنان ما باید از حضرت فاطمه (س) در تمامی شئون زندگی الگو بگیرند.

وی اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در عرصه سیاسی و اقتصادی جامعه نقش بسیار مهمی داشتند و منبع آرامش برای خانواده بودند، آن حضرت الگوی زن مسلمان هستند.

گفتنی است: اجرای آیین گندم درو، رقص و ساز محلی، مجمع بازی و … ( توسط گروه های صحرا و نوای کویر خاوران)، تقدیر از خانواده شهدا، بانوان پیشکسوت صنایع دستی، بانوان اداره کل میراث فرهنگی استان و …. از جمله برنامه این جشنواره بود.

لازم بذکر است: این مراسم با استقبال گسترده و پرشور مردم همراه بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons