نوشته ها

جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش برگزار می شود

ارسال شده توسط :

جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش برگزار می شود

((میراث ‏فرهنگی، صنایع‏ دستی و گردشگری شهرستان شاهرود))

رئیس اداره میراث ‏فرهنگی، صنایع‏ دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: هشتمین جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش برگزار می شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، “حمیدرضا حسنی” اظهار داشت: جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش در شهرستان میامی روز جمعه بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری برای هشتمین سال متوالی برگزار می شود.

وی این جشنواره را از موفق ترین جشنواره های گردشگری در استان دانست و گفت: با توجه به همکاری خوب مردم فرهیخته بخش کالپوش همه ساله بر تعداد بازدید کنندگان جشنواره افزوده می‏ شود.

وی افزود: بازدید از مناطق نمونه گردشگری دشت شقایق‌ها، جنگل دشت شاد، جنگل و آبشار نام نیک و دیگر جاذبه های طبیعی منطقه کالپوش، عرضه صنایع دستی، سوغات، موسیقی محلی و چوب بازی از برنامه های این جشنواره است.

بخش کالپوش در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شمال شهر میامی واقع است. این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا با ۱۴ هزار هکتار جنگل، ۳۰ هزار هکتار مرتع و ۳۴ هزار هکتار مزارع زیر کشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگلداری، در فصل بهار با دشت های مملو از گل شقایق، در شهریور ماه با گل های آفتابگردان و مناظر زیبا پذیرای گردشگران است. قرار گرفتن این منطقه در مجاورت پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و پارک ملّی گلستان از دیگر قابلیت های گردشگری این منطقه می باشد.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند برای ثبت نام به دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی شاهرود مراجعه کنند.

حضور تمامی علاقمندان به خصوص گردشگران و دوستداران طبیعت در این جشنواره آزاد است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons