نوشته ها

جشنواره گردشگری غوره در شهرستان ممسنی فارس برگزار می شود

ارسال شده توسط :

جشنواره گردشگری غوره در شهرستان ممسنی فارس برگزار می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری استان فارس ))

معاون گردشگری فارس بر لزوم ایجاد جاذبه های جدید و مکمل گردشگری در استان تاکید کرد و گفت: برپایی جشنواره های گردشگری مناسبتی و تک زمانی و تک مکانی به عنوان جاذبه های جدید و مکمل گردشگری محسوب می شوند که تاثیر بسزایی در توسعه گردشگری و اقتصادی استان دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و  گردشگری فارس سید موید محسن نژاد از برپایی نخستین جشنواره گردشگری کشاورزی در شهرستان ممسنی خبر داد و افزود: این جشنواره گردشگری با محوریت برداشت غوره دشمن زیاری در شهرستان ممسنی برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه فارس باید به کانون رفت و آمد گردشگران تبدیل شود، افزود: اگر به دنبال قطب شدن این استان در حوزه گردشگری هستیم باید سعی کنیم اقامت و ماندگاری مسافران در فارس افزایش یابد که شاید یکی از بهترین روش ها، برگزاری جشنواره‌ های گردشگری مناسبتی و رویدادی باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: گردشگری رویداد یکی از انواع گردشگری است که می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی موثر باشد.

به گفته وی، به طور مثال برگزاری جشنواره های گردشگری خوراک و یا کشاورزی با محوریت معرفی داشته های فرهنگی، تاریخی و طبیعی مناطق مختلف استان تاثیر بسزایی در رونق گردشگری استان دارد.

محسن نژاد با اشاره به اینکه اتفاقات مهم و رویدادها می تواند انگیزه مناسبی برای سفر کردن باشد، افزود: برپایی جشنواره هایی با محوریت معرفی محصولات کشاورزی چون خرما، غوره، لیمو و گل های نرگس و محمدی، نه تنها مناطق مختلف استان را به گردشگران معرفی می کند بلکه موجب رونق اقتصادی مناطق نیز می شود.

معاون گردشگری فارس با تاکید بر اینکه هدف نهایی از برپایی چنین جشنواره هایی، افزایش اقامت مسافران در استان است، اضافه کرد: تعریف این جشنواره ها در قالب یک تقویم گردشگری در استان یک ضرورت است.

بنابراین گزارش برزو محمودی نماینده میراث فرهنگی شهرستان ممسنی در خصوص برپایی جشنواره گردشگری غوره در این شهرستان، گفت: این جشنواره از ۶ تا ۸ مردادماه در بخش دشمن زیاری دشت دیده بان برگزار می شود. وی ادامه داد: عرضه مستقیم غوره، محصولات ارگانیک روستایی، باغ گردی، طبیعت گردی، اجرای موسیقی محلی، سوار کاری، اقامت در کمپ های جنگلی و خانه های روستایی از جمله برنامه هایی است که همزمان با اجرای جشنواره برگزار می شود.

محمودی گفت: جشنواره گردشگری کشاورزی با محوریت برداشت غوره دشمن زیاری با همکاری بانک کشاورزی ، سازمان جهاد کشاورزی ، سازمان میراث فرهنگی ، اداره تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی فارس ، بخشداری منطقه دشمن زیاری و ادارات دولتی ممسنی : فرمانداری ، منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی ، صندوق کار آفرینی امید ، میراث فرهنگی ، امور عشایر ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اوقاف و امور خیریه ، آبفای روستایی ، برق ، تعاونی روستایی ، راه و ترابری ، آموزش و پرورش ، بنیاد مسکن ، بهداشت و درمان ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی برگزار می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons