نوشته ها

جلسه بررسی مشکلات و موانع موجود در هورامان برگزار شد

ارسال شده توسط :

جلسه بررسی مشکلات  و موانع موجود  در هورامان برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

جلسه بررسی مشکلات و موانع پیش روی هورامان  با حضور علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، معاون گردشگری، مسئول پایگاه هورامان، مدیر پایگاه کرفتو و زیویه،  کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری در دفتر مدیرکل برگزار گردید.

در این جلسه علوی با بیان اینکه هورامان یکی از قطب های گردشگری استان کردستان  است گفت: در راستای حفظ و نگهداری از بافت و منظر فرهنگی این منطقه، تاکید ما براین است که هرگونه اقدام و یا فعالیتی که در هورامان صورت میگرد باید اداره کل میراث فرهنگی در جریان کامل آن باشد. 

وی افزود: هورامان تخت به عنوان یکی از مناطق مهم استان مد نظر قرار گرفته و باید حفظ و نگهداری این منطقه شاخص فرهنگی و تاریخی در اولویت دستگاههای اجرایی استان قرار گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: باید اصول شهرسازی با رعایت حفظ بافت سنتی و معماری  و همچنین لحاظ نمودن قوانین میراث فرهنگی در بافت تاریخی این منطقه رعایت شود

علوی در ادامه افزود: ما در هورامان مشکلات زیادی را پیش رو داریم که باید تک به تک مورد بررسی قرار گرفته و حل و فصل گردد، در همین راستا نیازمند بررسی دقیق تر مشکلات موجود در منطقه هورامان هستیم که امید است کلیه ارگانها و دستگاههای ذی ربط ما را در این امر مهم یاری نمایند.

در ادامه این جلسه هر کدام از مسئولین و کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری به بیان نقطه نظرات خود در مورد مشکلات و چالش  های موجود در هورامان پرداختند و مقرر گردید مسئول پایگاه هورامان کلیه موارد را جمع بندی و پیگیری نماید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons