نوشته ها

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی همایش ملی غار کرفتو در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید

ارسال شده توسط :

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی همایش ملی غار کرفتو در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید

((میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری کردستان ؛ در راستای ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی برای همایش ملی غار کرفتو جلسه ای با حضور دکتر زارعی فرمانداری شهرستان سنندج ، دکتر نصراللهی زاده ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، دکتر کیانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ، بهرام فاتحی فرماندار شهرستان دیواندره ، سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و دکتر امید ورزنده رئیس مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی ، اصحاب رسانه و تنی چند از مسئولین استانی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید . سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کردستان به وضعیت کنونی برنامه های مربوط به همایش اشاره نموده و گفتند یکی از روشهای معرفی آثار تاریخی و شاخص استان همایشهای ملی است که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان برگزاری همایشهای ملی را در برنامه های خود دارد . ایشان ضمن تشکر و قدردانی از کلیه دست اندرکاران همایش گفتند در صورتیکه استانداری استان ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر ارگانهای ذی ما را یاری نمایند تمام تلاش خود را جهت ثبت جهانی این اثر بکار خواهیم بست چرا که کرفتو بعنوان اولین غار دست کند ایران مظلوم واقع شده و برای شناساندن آن باید تمامی دستگاههای دولتی و خصوصی تلاش نمایند . در پایان بر آمادگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کردستان جهت برگزاری همایش ملی غار کرفتو اشاره نموده و ابراز امیدواری کردند این گام، گامی در جهت توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری استان باشد .

 

دکتر کیانی رئیس دانشگاه آزادی اسلامی کردستان گفتند ” کردستان با دارابودن آثار و ابنیه های تاریخی و باستانی می تواند در جذب گردشگر نقش بیشتری در سطح کشور داشته باشد و کرفتو بعنوان یک اثر شاخص ملی باید بهتر و بیشتر معرفی شود . ایشان در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران این همایش ابراز امیدواری کردند این همایشها تداوم داشته باشد. دکتر ورزنده رئیس مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان بر اهمیت و نقش غار باستانی کرفتو در توسعه استان و همچنین تاثیر همایش ملی غار کرفتو بر بستر سازی جهت ثبت جهانی این اثر تاکید نموده و ابراز داشتند بخش کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان با تمام توان آماده برگزاری این همایش ملی می باشد. فاتحی فرماندار شهرستان دیواندره با اشاره به روند اجرایی همایش و اقدامات صورت گرفته شده از ابتدا تا کنون به آماده بودن ۱۵ مهمانسرای دولتی و چندین سوئیت جهت اسکان مهمان اشاره نموده و گفتند فرمانداری و مردم شهرستان دیواندره آماده اجرای این همایش ملی می باشند

 

دکتر زارعی فرماندار شهرستان سنندج ضمن مهم خواندن همایش ملی غار کرفتو برای استان به اقدامات و برنامه های قبلی که جهت توسعه زیرساختها و معرفی غار کرفتو صورت گرفته اشاره نمودند و گفتند فرمانداری شهرستان سنندج نیز آمادگی همکاری کامل با برگزار کنندگان این همایش را اعلام می دارد که امیدواریم این همایش منشا خیر و برکت برای شهرستان دیواندره و استان کردستان باشد. دکتر نصرالهی زاده ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با مهم خواندن همایش ملی غار کرفتو در توسعه و معرفی شهرستان دیواندره و استان کردستان بر برگزاری همایش در دیواندره تاکید نموده و گفتند سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آمادگی همکاری و پشتیبانی از این همایش ملی دارد که امید است با موفقیت برگزار گردد. در پایان هر کدام از خبرنگاران حاضر در جلسه به بیان پرسشهای خود پرداخته و مسئولین حاضر به سوالات آنها پاسخ گفتند .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons