نوشته ها

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج برگزار گردید

ارسال شده توسط :

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج برگزار گردید

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

با حضور معاون فرماندار و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و اعضای این کارگروه جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج در فرمانداری سنندج برگزار گردید.

در این جلسه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده برا ی نوروز ۹۵پرداخت و گفت: طبق برنامه زمان بندی شده توسط سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ستاد خدمات سفر امسال با تغییراتی برنامه های نوروز را برگزار خواهد نمود .

آرمان وطن دوست افزود: تعداد ۱۲ استان توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان پایلوت برای برگزاری هرچه با شکوه تر جشن نوروز در نظر گرفته شده است که استان کردستان هم یکی از این استان هاست.

وی تصریح کرد: در سطح شهر سنندج برنامه های متنوعی شامل برگزاری بازار نوروزی در یکی از خیابانهای سطح شهر سنندج ، برپایی سفره های هفت سین با نماد سنتی در چند نقطه از شهر سنندج، برگزاری جشنها و مراسمات فرهنگی و هنری با موضوعیت جشن نوروز و برگزاری جشنواره سفره های هفت سین و… از اهم برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در این ایام است.

وی در ادامه بیان داشت: در ستاد اجرایی خدمات سفر استان و شهرستان سنندج تعداد ۱۰ کمیته پیش بینی شده که روسای ستاد های شهرستانها می توانند بنابه نیاز شهرستان مربوطه این کمیته ها را اضافه نمایند.

وی در ادامه افزود: این کمیته ها شامل کمیته حمل و نقل ، امداد و نجات، خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیکی، شهرداری ها و دهیاری ها، ، اسکان و رفاه، نظارت و بازرسی تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، خدمات بهداشتی ، سلامت و محیط زیست، برنامه ریزی آمار و اطلاع رسانی و تبلیغات می باشد که نمایندگان این کمیته ها باید اطلاعات و فعالیتهای خود را در طول ایام نوروز به دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر ارائه نمایند.

وی در ادامه به تشدید نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی و پذیرایی اشاره کرد و گفت: از ۲۵ بهمن ماه نظارت و بازرسی در تاسیسات گردشگری سطح استان و شهرستان سنندج تشدید خواهد شد.

وی به بحث استاندارد سازی تاسیسات گردشگری اشاره کرد و گفت: استان کردستان در بحث استاندارد سازی تاسیسات گردشگری رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده است که امید است با افزایش تعداد تاسیسات استاندارد سازی شده بیشتر شاهد رونق و توسعه گردشگری در سطح استان کردستان باشیم.

وی در ادامه گفت: در ۲۵ اسفند ماه مانور خودروهای ستادی با همکاری پلیس راه و راهنمایی و رانندگی و میراث فرهنگی در سطح استان کردستان و شهر سنندج برگزار خواهد شد.

در ادامه این جلسه اعضای این کارگروه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص ارائه خدمات بهتر به مسافران در ایام نوروز پرداختند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons