نوشته ها

جلسه شورای سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷در میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد

ارسال شده توسط :

جلسه شورای سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷در میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

اولین جلسه درون سازمانی شورای سیاستگذاری اجرایی مشهد ۲۰۱۷ در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، در این جلسه حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در سخنانی گفت: این ستاد باید به یک باور و چشم انداز برسد و درک مناسبی از آینده و اهمیت این موضوع پیدا کند که به همین منظور لازم است مطالعه و بهره برداری از اساسنامه آیسسکو نیز در دستور کار این ستاد قرار گیرد.

وی گفت: ما بایستی دو برنامه داشته باشیم، اول پروژه ها و برنامه هایی که در سال ۲۰۱۷ به اتمام خواهند رسید و دوم پروژه هایی که با استفاده از فرصت تاریخی و همزمان با سال ۲۰۱۷ میلادی بایستی شروع شود.

وی گفت: ضروری است در اداره کل و استان برنامه جامع و چشم انداز ۲۰۱۷ را تدوین کنیم و هماهنگی های لازم با دستگاه های متولی در داخل استان و سازمان میراث فرهنگی کشور انجام داده و از موازی کاری ها جلوگیری شود.

زارع صفت ادامه داد: باید برنامه ریزی های مشهد ۲۰۱۷ انسجام یابد و همه امور از هم اکنون رنگ و بوی پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به خود بگیرد که یکی از این اقدامات برگزاری همایش جاده ولایت است.

به گفته وی، در استان های مسیر حرکت امام رضا (ع)، از مدینه تا مرو یک کار مهم در این خصوص باید صورت گیرد به عنوان مثال بناها اماکن موجود در این مسیر نشانه گذاری شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: شایسته است تبادلات فرهنگی در قالب رفت و آمد های گردشگری بیشتر شود و سال ۲۰۱۷ میلادی، مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام برای گردشگران خارجی نیز تعریف شود.

وی افزود: بر همین اساس باید توسعه گردشگری بین المللی را در اولویت اهداف حوزه گردشگری قرار دهیم و برنامه ریزی برای جذب بیشتر گردشگران مسلمان از کشورهای هدف را به انجام برسانیم.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر توسعه گردشگری در دو موضوع دیگری سازمانی یعتی صنایع دستی و میراث فرهنگی نیز باید برنامه ریزی های وسیعی انجام شود و در جهت توسعه صادرات صنایع دستی و برجسته کردنحوزه میراث فرهنگی و ثبت جهانی آثار تاریخی اقدام کنیم.

گفتنی است در انی جلسه هم چنین دیگر اعضاء حاضر به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons