نوشته ها

جلسه هماهنگی جهت حضور در جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری برگزار گردید

ارسال شده توسط :

جلسه هماهنگی جهت حضور در جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری  برگزار گردید

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

در راستای ایجاد هماهنگی و انجام برنامه ریزی های لازم جهت حضور کردستان و بخش های مختلف مرتبط با غذاهای بومی استان در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری جلسه ای در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی کردستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان: در این جلسه رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: غذا یکی از شاخصه ها و مهمترین رکن اصلی ایجاد انگیزه برای سفر می باشد و از انجایی که کردستان در این زمینه بسیار توانمند بوده  و می تواند حضوری چشمگیر در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی داشته باشد و در جذب گردشگر نقشی اساسی ایفا کند بر همین اساس این جلسه در راستای هماهنگی و برنامه ریزی جهت حضور فعالین غذاهای بومی در جشنواره  سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری که در کرمانشاه برگزار خواهد شد، تشکیل گردید.

آوات مکاری افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان طی سال گذشته این جشنواره را در سطح وسیع، بسیار مناسب و با شکوه خاصی با همکاری بخش های خصوصی برگزار نمود و از آنجاییکه سفره کردی و غذاهای بومی کردستان این توانایی را دارد که درسطح بین المللی شناخته شود و در مراکز اقامتی و پذیرایی به گردشگران داخلی و خارجی عرضه گردد. لذا لازم است تمهیدات و برنامه ریزیهای مناسبی در این خصوص صورت گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: این جشنواره از تاریخ ۳ الی ۵ شهریور ماه در استان کرمانشاه و با حضور استانهای غربی کشور برگزار می گردد که فرصت مناسبی برای تعامل و شناخت با سایر استانهای دیگر در زمینه غذاهای بومی و سنتی می باشد .

در ادامه این جلسه هر کدام از حاضرین در جلسه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص حضور بهتر در  جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری پرداخته و مقرر گردید بخش خصوصی پذیرایی استان در قالب غرفه های سنتی در جشنواره منطقه ای کرمانشاه حضور یابند و همچنین هر یک از رستورانهای هتلهای شادی و هتل جهانگردی با کمک آشپزهای خانگی و سنتی که سال گذشته در جشنواره غذای سنتی کردستان انتخاب شدند همکاری داشته و در جشنواره حضور داشته باشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons