نوشته ها

جلسه کمیته راهبردی ثبت جهانی کویر لوت برگزار شد

ارسال شده توسط :

جلسه کمیته راهبردی ثبت جهانی کویر لوت برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان، فرماندار و مسئولین شهرستان نهبندان جلسه ای به منظور هماهنگی نهاد های ذیربط جهت ارزیابی نهایی ثبت کویر لوت، در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی آن در محل فرمانداری شهرستان نهبندان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه ثبت جهانی یک اثر میتواند ثمرات مثبت زیادی را در کارنامه فرهنگی کشور داشته باشد تاکید کرد: با ثبت جهانی کویر لوت، شهرستان نهبندان به زبانهای مختلف دنیا معرفی می شود که ثمرات آنرا بعدا خواهیم دید.

حسن رمضانی ادامه داد :گردشگرانی هستند که فقط از آثار ثبت جهانی بازدید می کنند و ثبت این اثر توان مضاعفی به استان در حوزه گردشگری خواهد داد.

وی تاکید کرد با توجه به امکانات محدود سازمان میراث فرهنگی همه دستگاههای اجرایی شهرستان با تمام توان باید تلاش کنند تا زمینه آماده سازی هر چه بیشتر کویر لوت برای ثبت فراهم شود.

فرماندار شهرستان نهبندان نیز بر نقش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تاکید کرد و افزود: امروزه هزینه ایجاد اشتغال در بنگاه های بزرگ صنعتی بسیار بالاست و باید به فکر ایجاد اشتغال و رونق در حوزه های دیگر از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود و باید رویکرد برداشت از منابع زیرزمینی و خام فروشی به منابع روی زمینی و اقتصاد دانش بیان تغییر کند.

اصغر نظافت از کلیه دستگاه های زیربط خواست: با میراث فرهنگی جهت ارائه خدمات بهتر به گروه ارزیاب یونسکو به منظور تسریع در روند ثبت جهانی بیابان لوت همکاری لازم را داشته باشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons