نوشته ها

جلوگیری از فعالیت تور گردانان فاقد کارت در استان سمنان

ارسال شده توسط :

جلوگیری از فعالیت تور گردانان فاقد کارت در استان سمنان

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: از فعالیت تور گردانان فاقد کارت در این استان جلوگیری می‌شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، مریم سلمانیان در جلسه هم اندیشی بین دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری استان سمنان تاکید کرد: افرادی که بدون کارت معتبر تورگردانی اقدام به برگزاری تور کنند، تحت تعقیب سیستم قضایی قرار می ‌گیرند.

وی هدف از برگزاری این جلسه را افزایش همکاری و هم اندیشی بین دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری و ساماندهی وضعیت راهنمایان عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده سه آئین نامه راهنمایان، راهنمایان گردشگری موظفند زیر نظر یکی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجاز فعالیت کنند.

سلمانیان تاکید کرد: بر این اساس تور لیدرها باید از فعالیت مستقل و غیرقانونی خودداری و دفاتر خدمات مسافرتی نیز فرم خود اظهاری را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی و تور لیدرها می‌توانند نقش مهمی در تامین امنیت گردشگران خارجی داشته باشند، گفت: وجود امنیت، در میزان تقاضای گردشگران خارجی برای سفر به کشورها نقش اساسی دارد و بر این اساس دفتر بررسی و همکاری با هدف ارتقای امنیت و تسهیل ورود گردشگران خارجی در استان سمنان راه اندازی شده است.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان سمنان نیز گفت: ساماندهی وضعیت تور گردانان می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری استان سمنان داشته باشد.

بردیا شریفی، عدم شناخت راهنمایان توسط نیروی انتظامی و قرار نگرفتن راهنمایان تحت پوشش بیمه مسئولیت را از مشکلات راهنمایان گردشگری در استان سمنان اعلام کرد و پیشنهاد داد: در ایام نوروز سال ۹۵ در استان سمنان راهنمای “آن کال” فعال و شماره تماس تمام راهنمایان موجود و به صورت ۲۴ ساعته فعال باشند.

وی خواستار عدم بررسی و بازرسی مجدد تورهای ورودی به استان که دارای کد امنیتی هستند، شد.

تعدادی از تور گردانان نیز با بیان مشکلات و پیشنهادات خود خواستار برگزار نشدن تور بدون راهنمای کارت دار، انعقاد قرارداد کاری با راهنمایان و باز بودن اماکن تاریخی در روزهای جمعه و تعطیل شدند.

نبود امنیت شغلی از جمله مشکلات اصلی راهنمایان گردشگری در استان سمنان اعلام شد.

۲۶ دفتر خدمات مسافرتی و ۶۰ راهنمای تور کارت دار و در حال در یافت کارت تورگردانی در استان سمنان فعالیت دارند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons