نوشته ها

جلیل گلشن در حاشیه بازدید از قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد

ارسال شده توسط :

جلیل گلشن در حاشیه بازدید از قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد

((به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان))

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان  ، جلیل گلشن در حاشیه بازدید از قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد با اشاره به اینکه امروز از تپه تاریخی تازه کشف شده در نزدیکی فرودگاه خرم آباد بازدید کردیم، اظهار داشت: کار کاوش این تپه امسال شروع شده و تا چندین سال آینده باید ادامه داشته باشد تا مجموعه آثار تاریخی آن کاملا هویدا شود.

 وی با بیان اینکه کارهای حفاظتی لازم نیز در این تپه باید انجام شود تا امکان بازدید مردم فراهم شود، افزود: آثاری که در این تپه پیدا شده مربوط به دوره های ساسانی و اشکانی و حتی قدیمی تر می شود.

 قائم مقام رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی افزود: آثار پیدا شده در این تپه آثار بسیار مهمی هستند که باید حفاظت و مرمت شوند تا قابل بازدید برای مردم باشند.

 گلشن با اشاره به اینکه اگر فضای مناسبی فراهم شود اشیاء پیدا شده خودشان و یا مولاژ آنها به نمایش گذاشته و اشیاء پیدا شده وارد موزه می شود و در موزه در معرض بازدید گذاشته می شوند، گفت: وقتی کار کاوش در تپه تمام شود برای نگهداری آثار یک فضا نیاز است.

به گزارش روابط عمومی، آقای گلشن پس از بازدید تپه فرودگاه و قلعه فلک الافلاک ، از بناهای پل شکسته،خانه ابوالقاسمی، خانه آخوند ابو، سربازخانه، ساختمان قدیمی بانک تجارت، مهمانسرای لشگر 84 ارتش و باغ تاریخی فلاحت نیز بازدید کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons