نوشته ها

جنبه فرهنگي ترويج گردشگري نياز به توجه دارد

ارسال شده توسط :

جنبه فرهنگي ترويج گردشگري نياز به توجه دارد

((امام جمعه سمنان))

جنبه فرهنگي ترويج گردشگري نياز به توجه دارد

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: اگرچه ترويج گردشگري براي كشور لازم است اما بايد به جنبه‌هاي فرهنگي آن نيز توجه شود.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمين «سيد محمد شاهچراغي» در ديدار مدير كل و كاركنان معاونت گردشگري اداره كل با وي به مناسبت آغاز هفته گردشگري اظهار داشت: گردشگري براي كشور در آمد دارد و بايد از اين طريق استفاده مالي داشته باشيم اما رخنه فرهنگي نيز مي‌تواند باشد.

وي با اشاره به قابليت‌هاي متعدد استان سمنان در زمينه گردشگري گفت: آثار متعدد تاريخي، كوير، شترسواري در كوير، مشاهده ستارگان در شب و …. براي گردشگران جاذبه دارد.

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان نيز گفت: در دنياي امروز، بسياري از كشورها از طريق صنعت گردشگري درآمدزايي مي‌كنند.

«محمدحسين بحرالعلومي» با اشاره به اينكه ايران جزء 10 كشور برتر تاريخي دنيا است، افزود: استان سمنان نيز   جاذبه‌هاي تاريخي متعددي دارد و بايد صنعت گردشگري اين استان تقويت شود.

وي با اشاره به روند رو به رشد حضور گردشگران خارجي در ساير استانها و استان يزد با فرهنگ مشابه با استان سمنان، گفت: متاسفانه استان سمنان گردشگر خارجي چنداني ندارد.

وي با اعلام بخش مختصري از عملكرد اداره كل، گفت: بخشي از كار مرمت سرويس بهداشتي مسجد امام سمنان با همكاري شهرداري سمنان انجام شده و تكميل اين طرح نيازمند تخصيص اعتبار و همكاري هر چه بيشتر شهرداري است.

امروز(بيست و هفتم سپتامبر) روز جهاني جهانگردي است و پنجم تا دوازدهم مهر ماه امسال به عنوان هفته گردشگري در ايران گرامي داشته مي‌شود.

شعار امسال هفته گردشگري، “دوست گردشگر، دوست فردا” است.

محمدتقي اعرابي

مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons