نوشته ها

جنگل های ارسباران به فهرست آثار ثبت جهانی می‌پیوندد

ارسال شده توسط :

جنگل های ارسباران به فهرست آثار ثبت جهانی می‌پیوندد

 ((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرستان کلیبر و خدافرین زیبایی های زیادی دارد و می تواند به عنوان منطقه ی نمونه گردشگری در آذربایجان شرقی مطرح شود.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، مسعود سلطانی فر در بازدید از جنگل های ارسباران بر لزوم ثبت این طبیعت بکر در حافظه جهانی افزود: قرار گرفتن جنگل های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.

سلطانی فر ادامه داد: زیبایی های بکر این منطقه می تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند و برای تامین نیازهای گردشگران باید مراکز اقامتی موقت ، خانه مسافرها و هتل های یک ستاره و دو ستاره در این منطقه ساخته شود.

وی همچنین گفت: این نوع هتل ها و مراکز اقامتی بیشتر مورد استقبال مسافران است و همچنین می تواند باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه و معرفی آن در سطح جهانی باشد.

سلطانی فر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده و نظارتی در حوزه ی گردشگری دانسته و خاطر نشان کرد: سازمان میراث فرهنگی باید با انجام رایزنی از طریق بانک ها تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاران گردشگری فراهم کند و سازمان بیشتر در حوزه گردشگری نقش هماهنگ کننده داشته باشد.

وی با اشاره جذابیت های گردشگری کشورمان یاد آور شد: ایران دارای رتبه ۱۵ از لحاظ جاذبه های گردشگری در جهان است و ما باید همه ی تلاش خود را برای استفاده از این پتانسیل برجسته داشته باشیم.

وی جاذبه های بکر گردشگری آذربایجان شرقی را بسیار شایسته توجه دانست و ابراز امیدواری کرد که با به نتیجه رسیدن پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و جنگل های ارسباران این منطقه بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons