نوشته ها

حافظان میراث فرهنگی سمنان تجلیل شدند

ارسال شده توسط :

حافظان میراث فرهنگی سمنان تجلیل شدند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان))

در مراسمی از پنج تن از نیروهای فعال یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان با عنوان”حافظان میراث فرهنگی” تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در این مراسم که در محل اداره کل برگزار شد، گفت: نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان با وجود تعداد نفرات کم و امکانات محدود، خدمات مطلوبی ارائه می‌کنند.

«حسین خواجه‌بیدختی» تاکید کرد: باید از ظرفیت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد برای حفاظت از آثار تاریخی استان بهره برداری کرد.

وی یکی از برنامه‌های این اداره کل در سال جاری را تجهیز وسایل مورد نیاز و بهسازی وسایل نقلیه نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان اعلام کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این مراسم گفت: یکی از برنامه های مهم یگان، افزایش صیانت و حفاظت از آثار تاریخی استان است.

سرهنگ محمدرضا افضلی گفت: اعزام به موقع گشت‌های روزانه، هفتگی و ماهانه از بناهای تاریخی، دریافت گزارش های خبری از منابع فعال و تعامل با مراجع درون و برون سازمانی برای حفظ آثار از جمله برنامه هاست.

وی افزایش اقدامات پنهان و جمع آوری اخبار و گزارش های مردمی، استفاده از حفاظت الکترونیک، نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق و پایش تصویری دوربین‌های مدار بسته، استقرار و حضور مستمر گشت و فرهنگ سازی، جذب و مشارکت سمن‌ها و اجرای طرح‌های ملی و منطقه ای را در پیشگیری از دست اندازی به آثار تاریخی موثر دانست .

در این مراسم از «حامد رفیعیان» نیروی یگان حفاظت سمنان، «سید حسن حسینی» نیروی یگان حفاظت شاهرود، «اسماعیل خلج» نیروی یگان دامغان، «سید علی موسوی» نیروی یگان مهدیشهر و «مجتبی لطفی» نیروی یگان حفاظت از آثار تاریخی گرمسار با اهدای لوج تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

استان سمنان دارای بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست میراث ملی است و تعداد نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان، ۳۰ نفر است.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons