نوشته ها

حرکت جدی در بخش گردشگری رقم خورد

ارسال شده توسط :

حرکت جدی در بخش گردشگری رقم خورد

((میرا ث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران))

مدیر کل میرا ث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت:  با آموزش بخش های مختلف فعالین گردشگری بعد از سالها حرکت جدی در بخش توسعه گردشگری رقم خورد و بوی خوش توجه به گردشگری به مشام می رسد.

دکتر دلاور بزرگ نیا صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری دوره های آموزش گردشگری که با حضور معاون گردشگری استان گلستان انجمن های صنفی هتلداران، راهنمایان تور، روئسای کمیته های ستاد هماهنگی خدمات سفر استان و تمامی نمایندگان فعال در بخش خصوصی و دولتی برگزار شد گفت: آموزش یک نیاز ضروری در توسعه گردشگری است که تاکنون صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه این دوره های آموزشی در سراسر کشور به صورت استانی و منطقه ای برگزار می شود یادآور شد: تا کنون 4 دوره در استان مازندران و 4 دوره نیز در استان گلستان برگزار شده است.

وی افزود: گردشگری یک خدمت عمومی است که برای توسعه آن همه باید تلاش کنند و با هوشیاری قدم بردارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: رونق گردشگری به معنای پیوند با دنیای مدرن نیست بلکه این یکی از ضروریات در رقابت است که باید یک قدم جلوتر برداریم و در رقابت شناسنامه ای ارایه کنیم تا بتوانیم پاسخگوی ذائقه گردشگران باشد.

وی با بیان اینکه ما دیر شروع کردیم اما ایرانی ها در صحنه های سخت گره گشا بودند و از جمله تمدن هایی هستند که انقطاع فرهنگی نداشتند گفت: ایران هم وامدار تمدن اسلامی است و هم به اسلام خدمات قابل توجهی ارایه کرده است.

معاون گردشگری استان گلستان

معاون گردشگری اداره کل میراث  فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در این جلسه گفت: برگزاری آموزش فعالین بخش خصوصی در ستاد تسهیلات سفر استان گلستان نیز مطرح شده است گفت: تصمیمات این جلسه در استان گلستان به اجرا در می آید و استان گلستان نیز ارتباط تنگاتنگی با استان مازندران در هر چه بهتر برگزار شدن این دئوره های آموزشی خواهد داشت.

علی نوری افزود: این دوره های آموزشی تکمیل کننده توسعه و رونق گردشگری است افزود: قدم اول توسعه گردشگری آموزش است و تا آموزش نبینیم نمی توانیم خدمات شایسته ارایه کنیم.

مدیر کل حمل و نقل پایانه های استان

مدیر کل حمل و نقل پایانه های استان نیز در این جلسه گفت:30 هزار راننده در این بخش فعالی می کند که به طور دوره ای آموزش می بینند و تلاش می کنیم از این پس موضوعاتی که از نظر نکات گردشگری مهم است را در سرفصل های آموزشی آنان قرار گیرد.

مهندس احمد افرین محمد زاده با اشاره به اینکه بهره برداری در حاشیه جاده به پایانه ها واگذار شده است گفت:33 مجتمع بیرن راهی به بهره برداری رسیده و 31 مجتمع نیز در دست ساخت داریم که به گردشگران  خدمات می دهند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گفت از 158 شرکت حمل و نقل فعال در استان 40 شرکت مربوط به شرکت اتوبوس رانی است  که حضور مدیران این شرکت ها و انجمن ها ی خدمات رفاهی در این جلسات موجب می شود تا همسو و همگام با گردشگری گام بردارند.

وی از آمادگی جهت برگزاری این آموزش ها با نگاه گردشگری خبر داد و افزود: با برنامه های این چنینی باعث می شود شاهد برگزاری خدمات بهتر در این زمینه باشیم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons