نوشته ها

حضور رایزن های گردشگری در سفارت خانه های ایران امروزه یک ضرورت است

ارسال شده توسط :

حضور رایزن های گردشگری در سفارت خانه های ایران امروزه یک ضرورت است

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی))

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشور ها را یک ضرورت دانست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی محمد سویدانلویی در پنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان با حضور رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشور های هدف صادراتی گفت با نگاهی کوتاه بر وضعیت کنونی گردشگری جهان و شرایط حاکم بر این صنعت به خوبی شاهدیم که دیگر کشور ها به تمرکز بر توسعه اقتصادی در حوزه گردشگری پرداخته اند .

وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته توسط سایر کشور های توسعه یافته و فراهم نمودن خدمات گردشگری بر اساس علایق و سلایق گردشگران وضرورت ایجاد فضای رقابتی با این کشور ها به منظور صادرات نامرئی و شکوفائی صنعت گردشگری ضرورت حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های جمهوری اسلامی را خاطر نشان ساخت .

سویدانلوئی خلا عدم حضور این رایزن ها را مهم و جدی تلقی نموده و تصریح کرد در شرایط کنونی وظیفه رایزن های بازرگانی در این حوزه دو چندان می شود ورایزنان بازرگانی در مواجهه مستقیم با گردشگران و درک علایق و نیازهای آنان می توانند در جهت کاستی های این صنعت پول ساز و اشتغال آفرین گامهای بلندی بردارند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : با توجه به درآمد هزار میلیارد دلاری این صنعت در سال ۲۰۱۲ متاسفانه سهم ایران از این سود ناچیز بوده و باید در این حوزه تلاش مضاعفی انجام گردد .

سویدانلوئی همچنین تلاشهای مجموعه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در خصوص اقدامات صورتگرفته به منظور صدور روادید به اتباع کشور های مختلف را ارزنده یاد کرد .

وی ضرورت توجه جدی به صنایع دستی با توجه به شرایط کنونی کشور و خروج از دوران تحریم و عملی نمودن شعار اقتصاد مقاومتی را از اهداف این سازمان برشمرد .

در این جلسه که رایزن های بازرگانی از کشور های افعانستان، هند، پاکستان، چین، امارات، تایلند، عمان ، پاکستان ، عراق حضور داشتند در خصوص توسعه استان در حوزه گردشگری ایراد سخن نمودند که با توجه به پخش فیلم فرصتهای سرمایه گذاری در خراسان شمالی رایزن های کشور های تایلند ، هند ، عمان ، چین و پاکستان قابلیتهای گردشگری استان را مناسب توسعه دانستند .

محمد علی پاک سرشت رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تایلند که از مدیران اسبق سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نیز بوده اهمیت موضوع گردشگری وتامین امنیت را از دغدغه های اصلی خود عنوان نمود و خواستار توجه به موضوع گردشگری با توجه به قابلیتهاب بالای استان شد .

در این جلسه همچنین محمود دلپسند سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خراسان شمالی حضور رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی در خراسان شمالی را موجب رفع موانع صادرات و تکمیل حلقه ارتباطی با کشور های مقصد دانست .

گفتنی است رایزنان بازرگانی بعد از جلسه به منظور بازدید از بنای تاریخی حسینیه جاجرمی ، خانه صنایع دستی استان و آشنائی با صنایع دستی به همراه مدیران استانی و به میزبانی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری به بازدید از این بنای تاریخی پرداختند .

روابط عمومی

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons