نوشته ها

حضور میراث فرهنگی استان مرکزی در نمایشگاه بین‌المللی فرصت های سرمایه گذاری کشور

ارسال شده توسط :

حضور میراث فرهنگی استان مرکزی در نمایشگاه بین‌المللی فرصت های سرمایه گذاری کشور

(( میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی ))

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از حضور میراث فرهنگی این استان در هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور در کیش خبر داد.

سید محمد حسینی اظهار داشت: هفتمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری کشور از۱۸ لغایت ۲۱ آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌المللی کیش درحال برگزاری است که استان مرکزی نیز در این نمایشگاه حضور پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: استان مرکزی با برپایی غرفه در این نمایشگاه به معرفی مناطق مستعد سرمایه گذاری ، هتل ها ،مجتمع های گردشگری پرداخته و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مهم گردشگری از جمله جاذبه‌های طبیعی، اکوتوریسم، غار نخجیر، تالاب میقان، بناهای تاریخی و صنایع دستی را معرفی می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با بیان اینکه صنعت گردشگری در سراسر دنیا از رشد شگرفی برخوردار بوده و از لحاظ درآمدزایی و گردش مالی بعد از دو صنعت نفت و خودرو سازی، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است، گفت: صنعت گردشگری از جمله صنایع مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور به شمار می‌رود که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

حسینی ادامه داد: توجه به بحث گردشگری می‌تواند منافع بسیاری به همراه داشته باشد که یکی از آنها رشد اقتصادی و افزایش درآمد است.

وی تاکید کرد: استان مرکزی با داشتن جاذبه‌ هایی همچون بیت تاریخی امام راحل، غار نخجیر، سرچشمه محلات، شهر تاریخی نراق، موزه چهار فصل و… هر ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است.

حسینی همچنین گفت: در حاشیه این نمایشگاه، نشست تخصصی مربوط به فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری برگزار می شود که تلاش خواهد شد تمامی شرایط و موقعیت های لازم و فرصت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons