نوشته ها

حضور میراث فرهنگی شهرستان سرایان در نمایشگاه عفاف و حجاب

ارسال شده توسط :

حضور میراث فرهنگی شهرستان سرایان در نمایشگاه عفاف و حجاب

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

نمایشگاه عفاف و حجاب به همت دانشجویان شبکه بهداشت سرایان و با حضور امام جمعه سرایان و تنی چند از مسئولان ارشد فرهنگی شهرستان، در محل دانشکده بهداشت گشایش شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، این نمایشگاه به ابتکار دانشکده بهداشت و دانشجویان و با همکاری ادارات مختلف از جمله میراث فرهنگی شهرستان و در غالب چهار غرفه برپا شد.

محمد عرب مسئول میراث فرهنگی سرایان ضمن بیان این مطالب افزود: در غرفه میراث فرهنگی لباس محلی و سنتی منطقه و تولیدات پارچه در معرض دید علاقمندان و بازدید کنندگان قرار گرفت.

به گفته وی: به اعتقاد بسیاری از کارشناسان احیای لباسهای محلی می تواند عاملی برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف باشد و بطورکلی پوشاک هر منطقه تحت تأثیر آب و هوای آن منطقه می‏باشد.

عرب عنوان کرد: تاریخ ایران را که ورق بزنیم در هیج کجای آن ایرانی بدون پوشش دیده نشده است، و حجاب در بین مردم شهرستان سرایان ریشه در فرهنگ و سنن دیرپای منطقه دارد، پوشش جدای از آنکه به عنوان یک نیاز بنیادین مادی برای بشر به حساب می آید،عاملی برای نمایش اعتقاد و شخصیت افراد تلقی می شود.

امام جمعه سرایان نیز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه ابتکار دانشجویان در برگزاری این نمایشگاه را ستود و خواستار فرهنگ‌سازی در زمینه عفاف و حجاب در جامعه شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد نجمی‌پور تهاجم فرهنگی دشمن را مانع بزرگ سر راه فرهنگ عفاف و حجاب دانست و تاکید کرد: قشر دانشجو به عنوان قشر پویای جامعه باید پیش قراول عرصه مقابله با جنگ نرم دشمن باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons