نوشته ها

حضور میراث فرهنگی گلستان در جشنواره استانی گیاهان دارویی در گالیکش

ارسال شده توسط :

حضور میراث فرهنگی گلستان در جشنواره استانی گیاهان دارویی در گالیکش

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

میراث فرهنگی گلستان در نخستین جشنواره استانی گیاهان دارویی به میزبانی گالیکش حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، نخستین جشنواره استانی گیاهان دارویی با حضور فعالان بخش گیاهان دارویی کشور، ۱۶ خرداد ماه به میزبانی شهرستان گالیکش در موزه پارک ملی گلستان برگزار شد.

گفتنی است این همایش یکروزه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان و با محورهای معرفی ظرفیت‌های گیاهان دارویی استان، ترویج کشت گیاهان دارویی و آشنایی با مراکز بازاریابی با حضور تولیدکنندگان و بازاریاب‌ های این صنعت به اجرا درآمد.

لازم به ذکر است، این همایش با حضور جهانگیر عرب قائم ‌مقام معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس قدوسی استاد گیاهان دارویی دانشگاه مشهد و آقای جلالی تولیدکننده گیاهان دارویی استان البرز و مشارکت جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش، فرمانداری، اداره میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری، کمیته امداد فنی و حرفه‌ای و ناحیه مقاومت بسیج گالیکش برگزار  شد.

در این همایش جهاد کشاورزی، ناحیه مقاومت بسیج، اداره میراث فرهنگی و کمیته امداد خمینی (ره)، غرفه‌ای در خصوص گیاهان دارویی و صنایع دستی  برپا کردند.

خاطر نشان می سازد: تجارت گیاهان دارویی یکی از پر در آمدترین تجارت‌ های روز دنیا است و استان گلستان و شهرستان گالیکش از مناطق مستعد در زمینه کاشت و استفاده از گیاهان دارویی هستند و افرادی که در این حوزه سرمایه‌ گذاری کنند، متضرر نخواهند شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons