نوشته ها

حضور هنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی در نمایشگاه های استان های آذربایجان شرقی و گلستان

ارسال شده توسط :

حضور هنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی در نمایشگاه های استان های آذربایجان شرقی و گلستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ))

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از حضور هنرمندان صنایع دستی این استان در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان آذربایجان شرقی و نیز نمایشگاه صنایع دستی و اقوام استان گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد حسن مطیع با اعلام این خبر گفت: همزمان با برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از ۲۳ الی ۲۷ شهریور ماه جاری در استان آذربایجان شرقی، هشت نفر از هنرمندان استان در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار خواهد شد افزود: هشت هنرمند در رشته های فیروزه تراشی، زیور آلات سنتی، سنگ تراشی، دوخت های سنتی، سراجی سنتی، ارغوان بافی، فیروزه کوبی و مینای خانه بندی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

مطیع هم چنین یاد آور شد: نمایشگاه صنایع دستی و اقوام استان گلستان نیز از ۲۴ الی ۲۷ شهریور ماه در گرگان برگزار می شود که در این نمایشگاه نیز ۴ نفر از هنرمندان استان در رشته های زیور آلات، فیروزه کوبی، پوشاک الیاف طبیعی، سنگ تراشی حضور می یابند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons