نوشته ها

حضور هنرمندان گیلانی در نمایشگاه توانمندی روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی

ارسال شده توسط :

حضور هنرمندان گیلانی در نمایشگاه توانمندی روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

هنرمندان گیلانی با حضور در نمایشگاه توانمندی های روستاییان ، قابلیت های خود را در عرصه اقتصاد مقاومتی به نمایش می گذارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ سید رحیم جلالی فر مسئول امور فرهنگی این اداره کل در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: همزمان با دومین همایش ملی روز روستا، نمایشگاه توانمندی روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی بمدت چهار روز از تاریخ ۱۴الی۱۷ مهر در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با معرفی هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی، اقدام به معرفی قابلیت های روستاهای استان در زمینه سوغات، صنایع دستی، گردشگری و نیز جذب سرمایه گذار نموده ؛ به حضور تولید کنندگان، مصرف کنندگان، سرمایه گذاران ،اصناف و تجار در نمایشگاه مذکور اشاره کرد.

جلالی فر تولید چادر شب بصورت زنده، نوآوری در حصیر، پخت نان و غذای محلی و نیز عرضه و فروش محصولات صنایع دستی از جمله سفال، البسه محلی، حصیر سنتی، رشتی دوزی را از فعالیت های برجسته هنرمندان گیلانی در نمایشگاه توانمندی روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی خواند و اعلام داشت: این نمایشگاه که با حضور هنرمندان سراسر کشور برگزار شده عصر امروز افتتاح خواهد شد.

اجرای مراسم آیینی و موسیقی سنتی از جمله برنامه های هنرمندان استان گیلان در این نمایشگاه می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons