نوشته ها

حضور پژوهشگران باستان شناس چین در خراسان شمالی

ارسال شده توسط :

حضور پژوهشگران باستان شناس چین در خراسان شمالی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، طی هماهنگی های صورت گرفته توسط معاونت میراث فرهنگی استان، گروه پژوهشگران باستان شناسی کشور چین امروز وار د استان شدند.

پروفسور ژانگ مسئول آکادمی تاریخ کشور چین و پروفسور شوئی استاد دانشگاه نانجیک و محقق به همراه یکی از دانشجویان کشور چین در ملاقات با مدیرکل میراث فرهنگی خواهان همکاری در حوزه مطالعات مشترک و فعالیت های باستان شناسی دو کشور در خراسان شمالی شدند.

این دیدار که با هماهنگی معاونت میراث فرهنگی این اداره کل و پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شده بود مقدمات حضور این محققان را فراهم ساخت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز ضمن استقبال از حضور گروه چینی، ظرفیتها و قابلیت های بالای استان در حوزه فرهنگ و تمدن را یادآور شده و مساعدت این اداره کل را در زمینه تحقیق و پژوهش مشترک اعلام نمود.

سویدانلویی همچنین انجام فعالیت های مشترک در حوزه گردشگری و ورود گردشگران چینی به استان را نیز از دیگر نقاط مشترک مورد تفاهم دانست.

علی وحدتی معاون میراث فرهنگی نیز با علام این خبر افزود: در بازدید ۱۰ روزه از محوطه های تاریخی مقدمت آغاز فعالیت های کاوش باستان شناختی بعداز تفاهم آغاز خواهد شد.

گفتنی است بعداز حضور گروه باستان شناسی ایتالیلیی این دومین حضور گروه محققین خارجی در استان می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons