نوشته ها

حفاران غیر مجاز در قوچان زیر ذره بین نیروی انتظامی و دادستانی

ارسال شده توسط :

حفاران غیر مجاز در قوچان زیر ذره بین نیروی انتظامی و دادستانی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

دومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان قوچان با موضوع بررسی راه کارهای مقابله با حفاران غیر مجاز دراین شهرستان و با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، فرماندار قوچان، دادستان، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولان دستگاه های مختلف در شهرستان قوچان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این جلسه که در اداره میراث فرهنگی قوچان برگزار شد، تعدادی از فرماندهان پاسگاه های شهرستان قوچان نیز حضور داشتند و درخصوص مقابله جدی با حفاران غیر مجاز در این شهرستان تاکید شد.

در این جلسه، حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت میراث فرهنگی و ضرورت حفظ و حراست از آثار تاریخی و فرهنگی افزود: میراث فرهنگی متعلق به همه است و نه تنها میراثی است که از گذشتگان به ما به ارث رسیده بلکه امانتی متعلق به نسل آینده در دست ماست که همه باید ازاین میراث گران بها و امانت ارزشمند حفاظت و حراست کنند. وی با قدر دانی از تلاش نیروی انتظامی، دادستان و مجموعه دستگاه های مرتبط با برخورد با حفاران غیر مجاز در شهرستان قوچان افزود: این افزایش همکاری ها باعث خواهد شد تا فضا برای فعالیت حفاران غیر مجاز در قوچان محدود شود و اجازه فعالیت را نداشته باشند. زارع صفت با بیان اینکه شهرستان قوچان از ظرفیت های مهمی در حوزه تاریخ و میراث فرهنگی برخوردار است افزود: هم اکنون ۴۷ اثر ثبتی و ۹۰ اثر حفاظتی در شهرستان قوچان وجود دارد و همه موظف به حراست از میراث فرهنگی و آثار و بناهای تاریخی این هشرتان کهن هستیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در ادامه صحبت های خود با اشاره به ضرورت تجهیز یگان حفاظت میراث فرهنگی اضافه کرد: در همین ارتباط برنامه های مناسبی را در دستور کار داریم. وی خاطر نشان کرد: افزایش همکاری های دستگاه های مختلف می تواند به کاهش فعالیت های حفاران غیر مجاز در این شهرستان منجر شود. در این مراسم هم چنین فرماندار شهرستان قوچان نیز با قدردانی از میراث فرهنگی گفت: مقابله با حفاران غیر مجاز در قوچان بسیار مهم است و فرمانداری نیز در این خصوص آمادگی کامل دارد. در ادامه فرمانده انتظامی شهرستان قوچان، دادستان، فرمانده سپاه و دیگر مسئولان دستگاه های مختلف بر مقابله جدی با حفاران غیر مجاز تاکید و در این خصوص آمادگی خود را اعلام کردند. در پایان این جلسه، هم چنین مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان قوچان با وی دیدار و گفت و گو کرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons