نوشته ها

حمایت معاونت صنایع دستی استان سمنان از طرح های نوین عملیاتی

ارسال شده توسط :

حمایت معاونت صنایع دستی استان سمنان از طرح های نوین عملیاتی

(( میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

معاون صنایع‌ دستی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: از طرح‌های نوین عملیاتی در حوزه صنایع دستی حمایت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «جعفر صفاخواه» در گفت و گویی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع ‌دستی اظهار داشت: با هدف ترویج و توسعه صنایع ‌دستی استان و حمایت از هنرمندان صنایع دستی، از طرح‌های نوین با ارائه تسهیلات، کمک‌ های کارشناسی، تجهیز و واگذاری فضای مورد نیاز حمایت می‌شود.

وی از جمله برنامه‌های انجام شده به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی را برگزاری نشست صمیمانه شماری از هنرمندان صنایع‌ دستی شهرستان سمنان با فرماندار سمنان اعلام کرد و گفت: هنرمندان در این نشست خواستار حفظ خانه صنایع دستی شریف واقفی شدند.

صفاخواه از واگذاری ساختمان تولیدی- آموزشی صنایع ‌دستی تویه دروار دامغان به بخش خصوصی خبر داد و افزود: این ساختمان با هدف اشتغالزایی برای جوانان به خصوص بانوان خانه دار تویه دروار و احیای صنایع‌ دستی این منطقه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه حداقل۱۰ خانم خانه‌ دار در تویه‌ دروار به تولید صنایع دستی اشتغال دارند، گفت: قرار است در این مرکز جاجیم و گبه تولید شود.

معاون صنایع ‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برگزاری نمایشگاه نگارگری در موزه گرمابه پهنه سمنان نیز خبر داد و افزود: به همین مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی، هنرمندان صنایع دستی استان در نمایشگاه دانشکده هنر سمنان نیز شرکت کردند.

حدود پنج هزار هنرمند صنایع دستی در استان سمنان مشغول فعالیت هستند.

امروز، بیستم خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی است.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons