نوشته ها

خانه‌هاي باارزش واقع در بافت هاي تاريخي استان تبديل به اقامتگاه شود

ارسال شده توسط :

خانه‌هاي باارزش واقع در بافت هاي تاريخي استان تبديل به اقامتگاه شود

((مدير كل ميراث فرهنگي استان سمنان))

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: اين اداره كل از تبديل خانه‌هاي باارزش تاريخي واقع در بافت‌هاي تاريخي استان به اقامتگاه بومي حمايت مي‌كند.
به گزارش روابط ‌‌عمومي اداره کل ميراث‌‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: با توجه به اينكه بسياري از گردشگران، تجربه اقامت در هتل‌ها را داشته و به دنبال تجربه اسكان در خانه‌هاي بومي و محلي هستند، اين اداره كل از صاحبان خانه‌هاي با ارزش تاريخي براي تبديل اين    خانه‌ها به اقامتگاه بومي حمايت مي‌كند.
وي گفت: در شهرها و روستاهاي استان سمنان تعداد زيادي خانه باارزش تاريخي وجود دارد كه با كمي هزينه      مي‌توان اين خانه‌ها را تبديل به مكان اقامت گردشگران كرد و اين موضوع موجب جذب گردشگر و رونق اقتصاد استان و مردم ساكن در مناطق تاريخي مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اين مهم در برخي از استان‌هاي كشور از جمله يزد اجرايي شده است، گفت: در حال حاضر 25 خانه در يزد با سرمايه مردم به عنوان فضاي اقامتي گردشگران مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
بحرالعلومي با بيان اينكه پس از اصفهان و فارس بيشترين توريست خارجي به يزد مي رود، افزود: اين اقامتگاه‌هاي بومي به مكان مناسبي براي اقامت گردشگران تبديل شده اند.
مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: تبديل خانه‌هاي تاريخي به اقامتگاههاي بومي علاوه بر توسعه اقتصادي استان موجب حفظ و احياي خانه هاي باارزش و بافت تاريخي استان مي شود.
صاحبان خانه‌هاي تاريخي و با ارزش مي‌توانند براي كسب اطلاع بيشتر در اين رابطه با شماره 33300815 و يا 33300220 (معاونت گردشگري اداره كل) تماس بگيرند.

محمدتقي اعرابي
مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons