نوشته ها

خانه صنایع دستی بیرجند میزبان شرکت کنندگان در نهمین جشنواره هنری هنرستان های کار دانش کشور

ارسال شده توسط :

خانه صنایع دستی بیرجند میزبان شرکت کنندگان در نهمین جشنواره هنری هنرستان های کار دانش کشور

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

نهمین جشنواره هنری هنرستان های کار دانش کشور امسال به میزبانی خراسان جنوبی با هدف پرورش و توسعه توانمندی‌های دانش‌ آموزان هنرستان‌ ها برگزار شد و ۳۰۰ هنر آموز و هنرجو شرکت کننده در این جشنواره از خانه صنایع دستی شهرستان بیرجند بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، شرکت کنندگان در این رویداد هنری که از تمامی نقاط کشور به این جشنواره دعوت شده اند از مجموعه خانه صنایع دستی واقع در مجموعه تاریخی باغ و عمارت رحیم آباد و همچنین کارگاههای صنایع دستی مستقر در این مجموعه دیدن کردند.

لازم بذکر است: سید مصطفی آذر کیش مدیر کل دفتر آموزش کار دانش وزارت آموزش و پرورش نیز مهمان ویژه خانه صنایع دستی در این بازدید بود.

گفتنی است: مجموعه خانه صنایع دستی با هدف حمایت از تولیدات و تولید کنندگان صنایع دستی و به منظور ارائه خدمات تخصصی در جهت تولید و ارتقاء وضعیت صنایع دستی ایجاد شده و در بر دارنده کارگاههای رودوزی های سنتی، بافته های داری، سفال و سرامیک، هم جوشی شیشه، پیکر تراشی چوب، نگارگری، معرق چرم و نمد می باشد. با توجه به اهمیت بحث اشتغال و حرفه آموزی، ارائه آموزش های استاد شاگردی نیز در این خانه صورت می پذیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons