نوشته ها

خانه های بومی موزه میراث روستایی افزایش می یابد

ارسال شده توسط :

خانه های بومی موزه میراث روستایی افزایش می یابد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان از افزایش خانه های بومی موزه میراث روستایی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ رضا علیزاده در تشریح این خبر اظهار داشت : موزه میراث روستایی گیلان بعنوان بزرگترین جاذبه گردشگری حوزه مردم شناسی در استان است که در همه ایام سال گردشگران بسیاری آن را بعنوان مقصد بازدید های خود قرار می دهند .

وی با بیان اینکه موزه میراث روستایی هم اکنون ۸۰ بنای مسکونی و جانبی را شامل می شود اذعان نمود : قهوه خانه ، مسجد ، مدرسه و کارگاههای آهنگری و سفالگری از بخش های مختلف این مجموعه است .

این مسئول خاطر نشان نمود : هم اکنون ۳۵ بنای موجود در موزه میراث روستایی در فهرست آثار ملی ثبت شده است .

علیزاده از افزایش خانه های موزه خبر داد و گفت : ساخت خانه موسوی مربوط به روستای جلگه شرق و خانه آصفی مربوط به روستای ساحل غرب در حال اجراست .

وی به ساخت بازارچه صنایع دستی در این موزه اشاره نمود و گفت : روند مطالعاتی این طرح به پایان رسیده و با تخصیص اعتبارات لازم به مرحله اجرا خواهد رسید .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد : موزه میراث روستایی گیلان بعنوان سند هویت و اصالت استان ، برای ۹۰ نفر ایجاد اشتغال نموده و با توسعه بخش های مختلف آن افراد بیشتری از معضل بیکاری نجات می یابند.

این مسئول پروژه آب رسانی و اطفاء حریق در موزه ، برق رسانی به بخش های مختلف و نیز فنس کشی را از اقداماتی خداوند که در حال حاضر در مرحله اجرا قرار دارد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons