نوشته ها

خدمات رسانی به گردشگران گیلان ارتقاء می یابد

ارسال شده توسط :

خدمات رسانی به گردشگران گیلان ارتقاء می یابد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از برنامه ریزی برای ارتقای خدمات رسانی به گردشگران داخلی و خارجی خبر داد.

حمیدرضا آذر پور در حاشیه نشستی با هتلداران شهرستان بندر انزلی اظهار کرد : خوشبختانه در سالهای اخیر به دلیل وجود امنیت در کشور، شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور و به تبع آن، استان گیلان هستیم.

وی با تاکید بر لزوم اجرای درست وظایف تعریف شده برای همه دستگاه های مرتبط با بخش گردشگری افزود: پس از تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر در کشور، از دی ماه هر سال دستورالعملهای آن توسط استانداران بعنوان رئیس ستاد سفر هر استان، به فرمانداران ابلاغ می شود.

این مسئول با اشاره به برگزاری اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: امیدواریم با هماهنگی و همدلی ایجاد شده در طی دو سال گذشته در بین مسئولان استان، شاهد رفع مشکلات گردشگران در راستای روانسازی ترافیک، اسکان ، و کاهش دغدغه های میهمانان و گردشگران و ایجاد خاطره ای خوش برایشان باشیم.

آذر پور با تاکید بر توزیع مسافر درسطح استان به جهت استفاده از تمامی جاذبه های موجود گردشگری گیلان یاد آور شد: متنوع سازی و معرفی جاذبه های جدید و همچنین معرفی روستاهای با قابلیت عرضه خدمات گردشگری و دارای تنوع جاذبه در راستای توسعه جوامع محلی از برنامه های ستاد سفر است.

به گفته آذر پور بازدید متوالی گردشگر از چند جاذبه شاخص، یکنواختی ایجاد می کند و معرفی روستاهای دارای ظرفیت های گردشگری بعنوان مقصد سفر علاوه بر تولید جاذبه های متنوع، موجبات ایجاد شرایط لازم برای کسب درآمد از گردشگر را برای روستائیان فراهم می کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان افزود: علاوه بر تعطیلات نوروز و تابستان ، با ایجاد بستر مناسب در راستای جذب گردشگر می توان در ایام پائیز و زمستان نیز شاهد حضور مسافران و گردشگران در گیلان بود.

آذر پور برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی ، آئینی، بومی و سنتی را بعنوان یکی از اهدافی اداره کل میراث فرهنگی در نوروز آینده برشمرد و تصریح کرد: علاوه بر تعیین محل های خاص، از گروههای توانمند موفق در عرصه های ملی و بین المللی دارای عنوان، در راستای معرفی فرهنگ بومی گیلان در مناطق پر تردد گردشگری استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی در همه مبادی ورودی و خروجی شهرها بصورت بنر مشخص شده و تلفنهای رسیدگی به شکایات و انتقادات ، کشیک های ستاد اسکان نوروزی در استان و شهرستانها قید می شود.

آذر پور با اشاره به برگزاری رایگان تورهای گیلان گردی برای اقشار کم درآمد در نوروز بیان کرد: علاوه بر مشخص کردن مقاصد گردشگری متنوع برای معرفی جاذبه ها به کلیه اقشار، از دفاتر خدمات مسافرتی هم خواسته شده تا برنامه های خود را در قالب برگزاری این نوع تورها به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کنند .

در استان گیلان ۷۵ هتل، ۲۱ هتل آپارتمان، ۶۷ مجتمع گردشگری، ۴۵ میهمانپذیر، ۸۰۲ مسافر کاشانه، ۲۰۹ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۲ دفتر خدمات مسافرتی فعالیت دارند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons