نوشته ها

خراسان جنوبی دارای ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری است

ارسال شده توسط :

خراسان جنوبی دارای ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

استاندار خراسان جنوبی در دیدار با معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: خراسان جنوبی در موضوعات مختلفی در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارای ظرفیت های بسیار مناسبی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار، با بیان اینکه توجه به صنعت گردشگری می تواند بسیاری از مشکلات را در حوزه اقتصادی رفع کند گفت: قطعا توسعه صنعت گردشگری می تواند منجر به ایجاد رونق اشتغال و نشاط در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه بیرجند به عنوان سومین شهر برخوردار از مدرسه در کشور محسوب می شود گفت: در بعد دانشگاهی و فرهنگی ظرفیت های بسیار خوبی در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه صنایع دستی و تولیدات روستاییان و عشایر نیز ظرفیت بسیار خوبی در خراسان جنوبی وجود دارد گفت: امروز کویر و توسعه صنعت کویر نوردی می تواند به عنوان یک ظرفیت بسیار قوی مورد توجه قرار گیرد.

وی به وجود آب گرم های معدنی در استان اشاره کرد و گفت: وجود روستاهای هدف گردشگری و نیز مناطق تاریخی و باستانی از دیگر مواردی است که در بحث گردشگری می تواند مورد توجه قرار گیرد .

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این دیدار با بیان اینکه خراسان جنوبی، استان فرهنگی و دانشگاهی است گفت: خوشبختانه بافت تاریخی که در این منطقه وجود دارد، حفظ شده است .

سمیع الله حسینی مکارم به وجود مدرسه شوکتیه در بیرجند اشاره کرد و گفت: در بعد علمی، این مدرسه جزو ذخایر کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری و توجه به تولیدات روستاییان و عشایر از تاکیدات جدی مقام معظم رهبری می باشد گفت: این مهم همواره از سوی رئیس جمهوری و دولت تدبیر و امید نیز مورد توجه جدی قرار گرفته و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته است .

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در حوزه ظرفیت های فرهنگی و تاریخی و نیز طبیعت گردی جزو استان های جلو دار در کشور محسوب می شود گفت: می توان با یک برنامه ریزی مناسب و مطلوب از ظرفیت کویر نوردی خصوصاً در زمینه جذب گردشگران خارجی اقدامات بهتر و بیشتری را به انجام رساند .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons