نوشته ها

خراسان جنوبی مقصد گردشگران ترکیه می شود

ارسال شده توسط :

خراسان جنوبی مقصد گردشگران ترکیه می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

در راستای توسعه صنعت گردشگری استان و معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری آن در سطح بین المللی نشستی با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، دفتر خدمات مسافرتی آسیا پرواز، معاون گردشگری استان، “ایلهان کاراگیه” مدیر آژانس گردشگری “امواج تروال” ترکیه و سایر هیات همراه ترک در محل اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد و رایزنی های لازم در خصوص تورهای ورودی از کشور ترکیه به استان صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مدیر کل میراث فرهنگی استان گفت: جاذبه های استان خراسان جنوبی دست نخورده و بکر است و نرخ تمام شده ورود گردشگران به این استان نسبت به سایر استان ها پایین تر است و این به نفع موسساتی است که در جذب گردشگر تلاش می کنند.

حسن رمضانی به امکانات مناسب استان در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت: وجود ۷۵۰ اثر ثبت شده در استان از ۳۵ هزار سال پیش تا دوره معاصر، داشتن یک اثر ثبت شده در میراث جهانی و یک اثر در آستانه ثبت، وجود ۲ روستای از ۷ روستای شگفت انگیز ایران در این استان، کویر و صحراهای بکر، وجود مرتفع ترین تپه های شنی جهان در کویر استان، چشمه های آبگرم معدنی، وجود دو فرودگاه در استان (بیرجند و طبس)، جایگاه مهم در حیات جانوری کشور بعنوان تنها پناهگاه یوز پلنگ آسیایی و … از جمله امکانات استان برای جذب گردشگر است.

وی ادامه داد: استان خراسان جنوبی در مسیر شهرها و استانهای که می تواند مورد توجه گردشگران ترکیه باشد مانند یزد، مشهد و … قرار دارد و از این قابلیت استان نیز می توان برای برگزاری تورهای مختلف بهره برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن بیان اینکه سالانه گردشگران زیادی از استان ما به ترکیه سفر می کنند اظهار امیدواری نمود: این سفرها دوطرفه شوند و در آینده نزدیک بتوان به برقراری پرواز از ترکیه به خراسان جنوبی فکر کرد.

رمضانی پیشنهاد داد: پکیج های مختلف گردشگری توسط دفاتر خدمات مسافرتی برای سفر گردشگران ترکیه به استان و برعکس آماده شود و برگزاری تور آشنا سازی تورلیدرهای ترکیه با استان خراسان جنوبی در اولویت قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: استان خراسان جنوبی مرغوب ترین و با کیفیت ترین زرشک و زعفران ایران را دارد و می توان برنامه برگزاری تورها را در فصل برداشت این دو محصول پیش بینی نمود تا توریست با دست خود زعفران از مزارع بچیند.

رمضانی اذعان داشت: این اداره کل با هماهنگی استاندار می تواند زمینه سرمایه گذاری در حوزه های مختلف گردشگری استان را مانند ایجاد کمپ های گردشگری در کویر و … برای سرمایه گذاران ترکیه فراهم نماید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons