نوشته ها

خراسان شمالی مهیای توسعه گردشگری

ارسال شده توسط :

خراسان شمالی مهیای توسعه گردشگری

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی))

معاون گردشگری ، سرمایه گذاری و تامین منابع استان در جشن اولین گروه دختران فارغ التحصیلان دیپلم هتلداری در خراسان شمالی در شیروان گفت:

برای توسعه گردشگری راهی جز توسعه آموزش تخصصی و فرهنگ سازی گردشگری نداریم.

وی در ادامه افزود:

برای جذب گردشگر به استان و گام نهادن در راه توسعه صنعت گردشگری باید مهیا شویم .با این تنوع اقلیمی و فرهنگی و آثار قابل توجه میراث فرهنگی که در استان داریم ، با ۲۴ منطقه نمونه گردشگری، ۸ روستای هدف گردشگری اجازه توقف نداریم. باید تلاشمان، هماهنگی ها و مشارکت همه عوامل موثر در توسعه گردشگری به نهایت خودش برسد.

وی آینده نزدیک را با وجود این همه جاذبه گردشگری استان روشن دانست و گفت: این جوانان خیلی خوش اقبال هستند و اکنون گام در راهی گذاشته اند که سرانجام کوتاه مدتش رونق گردشگری خراسان شمالی خواهد بود.

وی با اعلام اینکه در ۴ ماهه اول سال جاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اقدام به برگزاری ۱۳ دوره آموزشی تخصصی گردشگری با شرکت ۵۱۷ نفر نموده ، افزود:

ما خوشحالیم که مجتمع آموزش تخصصی یاسین امروز دستاورد خوبی را تقدیم استان کرده و امید است که هم سایر موسسات خصوصی مشابه و هم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز وارد این میدان جدید و عرصه صنعت گردشگری بشوند.

افروند در پایان از پیگیری اداره کل برای تاسیس مرکز آموزش علمی – کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بجنورد خبر داد.

در ابتدای این جشن فارغ التحصیلی دانش آموزی ابتدا امام جمعه محترم شیروان حجه الاسلام کوثری و سپس مهندس صفائی فرماندار محترم شهرستان سخنان ارزشمندی در رابطه با اهمیت و تاثیر گسترده توسعه گردشگری در اشتغال و اقتصاد استان ایراد فرمودند.

این جشن به همت آقای گیفانی ، خانم ها غیرتی و طاهری مدیران مجتمع تخصصی آموزش گردشگری بجنورد برگزار گردید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons