نوشته ها

دبیرخانه ستاد مشهد ۲۰۱۷ اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی افتتاح شد

ارسال شده توسط :

دبیرخانه ستاد مشهد ۲۰۱۷ اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی افتتاح شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

دبیرخانه ستاد مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام با حضور حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در مراسمی درمحل خانه ملک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این مراسم که جمعی از مدیران و اعضاء ستاد مشهد ۲۰۱۷ اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز حضور داشتند، حسین زارع صفت در سخنانی با اشاره به اهمیت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی بر ارائه راهکارهای مهم و بنیادی در این خصوص تاکید کرد.

وی در این مراسم با بیان اینکه انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی یک فرصت مغتنم و ارزشمند به حساب می آید گفت: برنامه ریزی ها در این خصوص باید جامع، کامل و هدف دار باشد که اجرای این برنامه ها به تقویت بنه فرهنگی و مذهبی مشهد مقدس بیش از پیش کمک کند.

وی در ادامه با طرح موضوعات پیشنهادت این اداره کل در خصوص مشهد ۲۰۱۷ گفت: تهیه اطلس صنایع دستی جهان اسلام، جمع آوری داشته ها و ظرفیت های صنایع دستی جهان اسلام، ارتقاء توریسم فرهنگی، برند سازی واحدهای اقامتی مشهد تا سال ۲۰۱۷ میلادی، ایجاد هلدینگ گردشگری بین کشورهای جهان اسلام، برگزاری جلسات آموزشی، توسعه برند حلال و اجرای طرح گردشگری فرهنگی بین کشورهای اسلامی از جمله طرح ها و برنامه های پیشنهادی این اداره کل است.

وی گفت: هم چنین ایجاد دبیرخانه دائمی گردشگری فرهنگی کشورهای جهان اسلام، شناسایی و معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی و تاریخی مشهد به عنوان یک مقصد گردشگری فرهنگی، تهیه المان های مناسب و مرتبط با مشهد ۲۰۱۷ و نصب این المان ها در بولوار توس و مسیرهای گردشگری مشهد و … از دیگر برنامه هایی است که از سوی این اداره کل به منظور اجرا پیشنهاد می گردد.

گفتنی است در این جلسه هم چنین معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات و برنامه های پیشنهادی خود پرداختند

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons