نوشته ها

درآمد پایدار سنگ های قیمتی عضو شورای اسلامی شهر مشهد

ارسال شده توسط :

درآمد پایدار سنگ های قیمتی عضو شورای اسلامی شهر مشهد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

فعالیت در حوزه سنگ‌های قمیتی درآمد پایدار را برای شهر به دنبال دارد. عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فعالیت در حوزه تولید، فروش و صادرات سنگ های قیمتی که با توسعه و تقویت این صنعت همراه باشد می تواند درآمد پایدار به دنبال داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی خلیل موحدی محصل در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی مردم در اداره شهر تأثیر مستقیم دارد، اظهار کرد: باید گفت زمانی که مردم درآمد مناسبی نداشته باشند شهرداری نیز با مشکل اعتباری مواجه می‌شود و لذا باید بتوان زمینه‌های ایجاد درآمد پایدار را برای مردم ایجاد کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون تعداد زیادی از فعالیت‌های اقتصادی در مشهد مقدس ظرفیت سرمایه‌گذاری بیشتر را ندارند شاهد هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تجاری خالی مانده و بازار مسکن در رکود بوده و وضعیت بخش صنعت نیز به همین منوال است.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی مشهد مقدس بیان کرد: سنگ‌های قیمتی یکی از زمینه‌هایی است که هنوز فعالیت زیادی روی آن انجام نشده و بازار آنها اشباع نیست از طرفی خریدار و مصرف کننده محصولات نیز وجود داشته و می‌توان برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی در این بخش استفاده کرد.

موحدی محصل با تأکید بر لزوم خروج از رویه‌های تک بعدی برای توسعه اقتصاد، اظهار کرد: هم اکنون سرمایه‌گذاری در بخش ساخت و ساز رونق زیادی ندارد و باید با وارد کردن زمینه‌های فعالیت اقتصادی جدید در شهر برای توسعه این حوزه اقداماتی را انجام داد.

وی تصریح کرد: اگر برای توسعه اقتصادی شهر مشهد به ظرفیت‌های متنوع اقتصادی از جمله همین موضوع سنگ‌های قیمتی توجه داشت تا بتوان وضعیت معیشتی مردم و در نتیجه مدیریت شهری را ارتقا داد

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons