نوشته ها

درخشش استان کردستان در مراسم داوری نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی منطقه غرب کشور

ارسال شده توسط :

درخشش استان کردستان در مراسم داوری نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی منطقه غرب کشور

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

کردستان در مراسم دریافت نشان ملی مرغوبیت کالاهای صنایع دستی که در استان کرمانشاه برگزار گردید و در بین استانهای کشور توانست بالاترین میزان دریافت این نشان را از آن خو د نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان معاون صنایع دستی در خصوص این مراسم گفت: نخستین مراسم داوری اعطای نشان ملی اصالت و مرغوبیت کالای صنایع دستی کشور در استان کرمانشاه با حضور استانهای همدان ، کرمانشاه، ایلام و کردستان به مدت سه روز برگزار گردید.

مهرداد کیانی افزود: در این مراسم استان کردستان با ۱۰۱ اثر راه یافته به بخش داوری حضور داشته که پس از ارزیابی دقیق آثار توسط داوران ملی از این تعداد ۸۱ اثر موفق به دریافت این نشان گردیدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آثاری که موفق به دریافت این نشان شدند عبارتند از ساز سازی سنتی شامل سازهای کوبه ای، سازهای زهی، سراجی سنتی ، گلیم بافی، صنایع چوب (نازک کاری، معرق ، منبت ، مشبک ، خراطی و سفال و سرامیک و زیور آلات می باشد.

مهرداد کیانی افزود: با توجه به میزان آثاری که موفق به دریافت این نشان شدند استان کردستان نسبت به سایر استانهای شرکت کننده در این مراسم بالاترین دریافت این نشان را از آن خود کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons