نوشته ها

در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

ارسال شده توسط :

در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

 ((طرح جامع توس توسط  اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری مشهد تدوین می شود))

  مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از تدوین طرح جامع توس  با همکاری شهرداری و این اداره کل به مجمع  نمایندگان خراسان  جهت رفع مشکلات توس خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضو.ی رجبعلی لباف خانیکی با بیان این مطلب در مجمع نمایندگان افزو د: رفع مشکل توس نیازمند همگرایی و وحدت نظر  کلیه دستگاه ها  است و امیداوریم با کمک شهرداری و نماینگان این استان در خانه ملت  مشکلات تو س در آینده نزدیک برطرف شود.

وی تصریح کرد :: صنایع دستی یک از مهمترین حوزه های فرهنگ ساز است که به صدور ارزش های فرهنگی استان به سایر شهرها و کشورها  نقش مهمی را ایفا می کندکه امیدواریم با ایجاد شهرک صنایع دستی و جلوگیری از گسترش صنایع دستی نامرغوب چینی بتوانیم به حفظ و اصالت صنایع دستی استان کمک کنیم .

لباف تصریح کرد:  چنانچه شهرداری  در اعطای مجوز به مراکز تجاری بزرگ  ، آنها را ملزم کند که بخشی از بازار را به فروش صنایع دستی اصیل ایرانی اختصاص دهند با استقبال گسترده  زائران و گردشگران مواجه خواهد شد.

دکتر بحرینی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای  اسلامی نیز تصریح کرد: نگاه دکتر سلطانی فر رئیس سازمان  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به توس واقع بینانه است و امیدواریم با عزم جدی ایشان مشکلات توس کاهش یابد وتوس  به جایگاه واقعی خود دست یابد.

در این جلسه خسروی نماینده تربت حیدریه با تاکید بر توجه بیشتر به آثار این شهرستان از تلاش های میراث فرهنگی در حوزه صنایع دستی و ابریشم کشی قدر دانی کرد و خواستار تلاش کمک بیشتر به این صنعت بومی شهرستان تربت شد و بنی هاشمی  نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی خواستار مشارکت دادن مردم دررفع مشکلات توس شد.

شایان ذکر است محسنی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده خواستار حمایت همه جانبه مسئولین دستگاه های متولی امر گردشگری در این استان شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons