نوشته ها

در سال جاری۸۵۰ تخت به ظرفیت مراکز اقامتی استان افزوده می شود

ارسال شده توسط :

در سال جاری۸۵۰  تخت به ظرفیت  مراکز اقامتی استان افزوده می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست در آیین افتتاح هتل استقبال تبریز با اعلام این خبر افزود: با پیوستن رسمی هتل استقبال به مراکز اقامتی استان ۱۷۰ تخت به ظرفیت مراکز اقامتی موجود استان اضافه شد.

این مراسم همزمان با آخرین روز از هفته دولت طی مراسمی با حضور مسولین استانی و شهری برگزار شد.

حق پرست در آیین افتتاح هتل استقبال اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال و با اضاقه شدن ۵۰۰ تخت توسط هتل لاله ،۱۵۰ تخت توسط هتل اهراب و ۳۰ تخت دیگر توسط هتل هادی شهر، در مجموع ۸۵۰ تخت به ظرفیت اماکن اقامتی آذربایجان شرقی اضافه شود.

حق پرست از روند رو به رشد تمایل سرمایه گذاران برای مشارکت در طرحهای گردشگری استان تصریح کرد: در طول ۶ ماه گذشته ۵۶ پرونده به ارزش ۱۱۵۰ میلیارد تومان برای حضور و مشارکت در حوزه گردشگری تشکیل شده و در حال حاضر بالغ بر دو هزار میلیارد ریال طرح در استان در حال اجراست.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را پایدار و سود آور توصیف کرد و اضافه کرد: خروجی اقتصادی این کار زیاد است و نقش تاثیر گذاری در اقتصاد کشور داشته و کار آفرینی و اشتغال بدنبال دارد.

وی فعالیت در حوزه توسعه گردشگری را یک علم دانسته و از فعالین این عرصه خواست از متخصصان اقتصاد و بازاریابی به خصوص بازاریابی بین المللی برای هر چه بیشتر شناساندن خود و حرکت پایدار بهره گیرند.

حق پرست با اذعان به کمبود فضای اقامتی در استان در مقابل خیل مسافران و گردشگران خاطر نشان کرد: این اداره کل با روی باز به تمامی سرمایه گذاران خوش آمد می گوید.

وی خاطر نشان کرد بخش خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری می توانند با خرید خانه های قدیمی و تبدیل به هتل در کنار حفظ میراث فرهنگی به انجام یک کار فرهنگی و اقتصادی مبادرت ورزند.

وی کمک به تامین زیر ساخت های لازم و معرفی سرمایه گذاران حوزه گردشگری را برای اخذ تسهیلات بانکی از جمله سیاست های تشویقی این اداره کل عنوان کرد.

مهندس محمدزاده، مشاور استاندار و سرپرست امور اقتصادی و بین الملل استانداری در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق و مشارکت قابل توجه بخش خصوصی در بخش سرمایه گذاری گردشگری گفت: این مراسم و حضور میهمانان دولتی و مسولین استانی نشانگر اهمیت بحث سرمایه گذاری در استانمان است. وی میهمان نوازی مردم این دیار را بزرگترین سرمایه برای جذب گردشگر عنوان کرد و با اشاره به پتانسیل بالای استان در حوزه گردشگری گفت: متاسفانه تنها از ۲۵ درصد این ظرفیت استفاده کرده ایم.

شهرتی فر فرماندار تبریز نیز در مراسم آغاز بهر برداری از هتل استقبال ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته آن را نشانگر تلاش مردم و دولت جهت توسعه دانست. وی زمینه برای فعالیت بخش خصوصی را در استان مساعد دانست و گفت: به شهرداری پیشنهاد داده ایم تا با مشارکت بخش خصوصی به جای افزایش پارک های مسافر به فکر ساخت هتل ها و مهمان پذیر های با قیمت مناسب برای درخواست های متعدد گردشگران باشد تا مسافران با عزت و احترام در هتل ها اقامت کنند.

منادی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از سخنرانان آیین افتتاح هتل استقبال، مکان یابی این هتل را بسیار خوب توصیف کرده و اظهار امیدواری کرد در کنار سایر آثار تاریخی هم چنین پروژه هایی اجرا شود. عضو هیات رییس مجلس شورای اسلامی توجه به روابط عمومی بالا را برای ارتباط موثر با بخش خصوصی و سرمایه گذاران، حایز اهمیت توصیف کرد و آن را اولین شرط برای موفقیت در این امر دانست.

یاد آور می شود، هتل استقبال تبریز در راستای اهداف سند تدبیر و توسعه گردشگری استان و افزایش ظرفیت اماکن اقامتی استان با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده است. این هتل با ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، در طول ۴ سال و در مساحتی بالغ بر ۵۲۰۰ متر مربع ساخته شده است که با آغاز به کار این هتل علاوه بر افزایش ۱۷۰ تخت به ظرفیت اماکن اقامتی، برای ۲۰ نفر به شکل مستقیم و ۵۰ نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons