نوشته ها

در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری

ارسال شده توسط :

در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

زیارت پیشانی توسعه خراسان رضوی است // زائران حادثه دیده عربستانی ا ز بیمارستان ترخیص شدند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت : زیارت پیشانی توسعه خراسان رضوی است و تحقق چشم انداز ۱۴۰۴با   زیارت آسان و ارزان نیازمند ترویج فرهنگ رضوی و توسعه آن در فرهنگ عموم مردم هستیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد حسن واحدی در این جلسه که با هدف بررسی و تصویب بسته رفاه و زائر و گردشگری طرح توسعه کمی و کیفی زیارت برگزار شد با بیان این مطلب افزود: طرح کمی و کیفی توسعه زیارت تا افق ۱۴۰۴ نیازمند بازنگری و مطابقت با سیاست های رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی است .

همچنین در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی نیز اظهار داشت : در حال حاضر بزرگترین مزیت استان گردشگری مذهبی است که لازم است همه اعضای کارگروه گردشگری پس از بررسی طرح کمی و کیفی توسعه زیارت نظرات خود مطرح نمایند تا این طرح محقق یابد .

محمد مقدوری افزود : برای برگزاری منظم و تحقق اهداف طرح زیارت نیازمند تقویم سالیانه هستیم و از این پس نیز این جلسات ماهیانه ۲ بار برگزار می شود و کارگروه زیارت تنها کارگروهی است که است که جهت پیشبرد آن نیازمند تقویم سالیانه هستیم .

در ادامه جلسه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز با تاکید بر اینکه حضرت رضا(ع) نقطه صفر همه فعالیت های استان باید قرار گیرد افزود: خراسان رضوی نیازمند برنامه جامع و حرکتی در سطح فراملی است زیرا توجه به اینکه ما نیابت جهان شیعه را بر عهده داریم باید این شانیت را درک نموده و برای آن تدابیر رو برنامه ریزی ها لازم را اتخاذ کنیم .

 

حسین زارع صفت اظهار داشت : تنوع اقلیم ، صنایع دستی و سوغات و اشتغالی که ایجاد می کند می تواند خراسان را به پایلوت کشور تبدیل نماید که علاوه بر آن آیین های مشترک و میراث معنوی استان به عنوان حلقه واصل با دنیای پیرامون و یکی از مهمترین پتانسیل ها در حوزه ارتباطات بین المللی حوزه فرهنگی با کشورهای همسایه است است .

وی با اشاره به وجود ۵۲ درصد واحد های اقامتی کشور در مشهد گفت : ما در مشهد با خانه مسافر و انواع مختلف اقامت گاه ها مواجه هستیم که در هیج جای کشور به چشم نمی خورد و این نیازمند نظارت های خاص بر مقوله گردشگری و تدوین ضوابط خاص است .

زارع صفت در پایان با اشاره مسمومیت زائران عربستانی در مشهد خاطر نشان کرد: از ابتدای حادثه اقدامات قضایی و حقوقی لازم صورت گرفته و صبح امروز با توجه به بهبود حادثه دیدگان این افراد از بیمارستان ترخیص شدند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons