نوشته ها

دستگیری حفاران غیر مجاز در شهرستان درگز

ارسال شده توسط :

دستگیری حفاران غیر مجاز در شهرستان درگز

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز))

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز از دستگیری تعدادی از حفاران غیر مجاز رد این شهرستان خبر داد و گفت: این حفاران شبانه در حال حفاری غیر مجاز در این شهرستان بودند که با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی و پلیس آگاهی شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مددی با اعلام این خبر افزود: حسب گزارشات مردمی مبنی بر حفاری غیر مجاز با انگیزه دستیابی به اشیاء تاریخی دو حفار غیرمجاز که در ارتفاعات دره چهل میر مشغول کند و کاو بودند توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی و پلیس آگاهی شهرستان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

وی افزود: با هماهنگی های انجام شده با نیروی انتظامی و محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان در پارک ملی تندوره در معیت رئیس پلیس آگاهی شهرستان و یگان حفاظت میراث فرهنگی با تعقیب و عملیات پلیسی که در ارتفاعات ۱۵۰۰ متری دره چهل میر صورت گرفت دو متهم که درحال حفاری بودند دستگیر شدند.

وی افزود: از متهمین تعدادی ابزار و ادوات حفاری کشف و ضبط گردید.

وی ضمن هشدار به سودجویان و چپاولگران آثار تاریخی از آمادگی یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان برای حفاظت از آثار تاریخی در قالب گشت های مشترک روزانه و شبانه با نیروی انتظامی و محیط بانان و همچنین انجمنهای میراث فرهنگی در سطح شهرستان خبر داد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons