نوشته ها

دفاتر فنی پروژه های میراث فرهنگی فعال می شود

ارسال شده توسط :

دفاتر فنی پروژه های میراث فرهنگی فعال می شود

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از فعال شدن دفاتر فنی پروژه های میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،با هدف حفظ و مرمت بناهای تاریخی استان گیلان صبح امروز رضا علیزاده به همراه معاونین و کارشناسان تخصصی از پروژه های میراثی استان بازدید کرد.

وی روند اجرایی فعالیت های انجام شده را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نگاه فنی و تخصصی در همه ابعاد کاری میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان لحاظ می شود.

علیزاده با بیان اینکه هدف گذاری مشخص در مرمت بناها ابعاد فنی و تخصصی می باشد، اذعان داشت: در برنامه های مرمتی ابنیه های میراثی ایجاد دفتر فنی بعنوان مبنای کارشناسی مورد تاکید است.

این مسئول بر ضرورت بهره گیری از قواعد آکادمیک و علمی در مباحث حفاظتی و مرمتی بناها تاکید کرد و افزود: مراکز دانشگاهی پتانسیل خوبی برای مشارکت در خصوص مرمت خواهد داشت.

وی تصریح نمود: دانشجویان گروه های معماری و مرمت می توانند در قالب پروژه های علمی و دوره های کارورزی در امر مرمت و احیا با اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان همکاری نمایند.

گفتنی است که مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان همچنین از پروژه های بقعه نصیرکیا رودسر، چهارپادشاهان لاهیجان، امیر شهید لاهیجان، پل نیاکو و نیز موزه چای بازدید بعمل آورد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons