نوشته ها

دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با محوریت نوروز برگزار خواهد شد

ارسال شده توسط :

دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با محوریت نوروز برگزار خواهد شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در نشست با اصحاب رسانه گفت : دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با محوریت نوروز برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان مهندس ابراهیم کریمی در نشست با اصحاب رسانه که در مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ در سالن این اداره کل برگزار شد با اعلام این خبر گفت: با توجه به ثبت جهانی نوروز در یونسکو، نوروز به عنوان محوریت جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در نظر گرفته شده است.

وی تشریح کرد: یکی از موضوعاتی که در استان گلستان دارای اهمیت می باشد برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام است که تا کنون ۹ دوره به صورت موفق برگزار و جایگاه استان گلستان در برگزاری آن تثبیت شده است.

کریمی افزود: سال گذشته بحث بین المللی شدن جشنواره فرهنگ اقوام نخستین بار مطرح شد که با پیگیری های صورت گرفته  و برگزاری جلسات با حضور مسوولین استانی بین المللی شدن آن با همراهی دستگاه های دیگر به تایید و تصویب رسید.

ابراهیم کریمی تاکید کرد: در این جریان بنا شد در صورت بین المللی شدن این جشنواره همایشی به صورت بین المللی نیز در کنار دهمین جشنواره فرهنگ اقوام برگزار شود که در این راستا همایش بین المللی ” توسعه گردشگری پایدار مبتنی بر ظرفیت های فرهنگی اقوام” همراه با جشنواره فرهنگ اقوام برنامه ریزی شده است که با حضور افراد صاحب نظر روند خوبی را در جهت تکمیل جشنواره خواهد داشت.

وی افزود: در این فاصله مکاتبات بسیاری با امور بین الملل سازمان داشته ایم و از سفرای کشورهای خارجی و بازرگانان کشورها که در کشور حضور دارند دعوت کرده ایم.

کریمی ادامه داد: همچنین از صاحب نظرهای تاثیر گزار در حوزه گردشگری دعوت شده است و تلاش شده است بخشی از هنرمندان کشورهای حوزه آسیای میانه در این جشنواره حضور داشته باشند.

کریمی خبر داد: در کنار این جشنواره نمایشگاه صنایع دستی به صورت بین المللی برگزار خواهد شد که با توجه به آسیب شناسی و مشخص کردن نقاط ضعف و کاستی های سال های گذشته امید است این نمایشگاه امسال با جامعیت بیشتر و کیفیت خوبی برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان گفت: به دلیل درخواست علاقمندان و استقبال از این جشنواره زمان برگزاری دهمین دوره از جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین نسبت به سال گذشته با یک روز افزایش،۵ روز شده است که از مورخ ۸ الی ۱۲ دیماه در محل نمایشگاه های بین الملل  کیلومتر ۵ جاده گرگان – آق قلا برگزار خواهد شد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons