نوشته ها

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در مشهد افتتاح شد حضور اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در نمایشگاه قرآن

ارسال شده توسط :

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در مشهد افتتاح شد حضور اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در نمایشگاه قرآن

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت عصر روز گذشته ششم تیرماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، جمعی از مدیران و مسئولان استان و تعداد زیادی از علاقه مندان و فعالان قرآنی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در آئین افتتاحیه این نمایشگاه که تعدادی از نمایندگان و فعالان قرآنی از کشورهای مختلف نیز حضور داشتند وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با اشاره به اهمیت توسعه فعالیت های قرآنی، برگزاری نمایشگاه قرآن را عاملی برای افزایش میزان حافظان قرآن کریم در کشور و رسیدن به هدف اصلی مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در سراسر کشور عنوان کرد.

وی در بخشی از صحبت های خود با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای برگزاری این نمایشگاه به حضور هنرمندان صنایع دستی با موضوع قرآنی در این نمایشگاه پرداخت و از تلاش های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی قدر دانی کرد.

در این افتتاحیه که با اجرای برنامه های متعدد قرآنی همراه بود نوغانی هنرمند صنایع دستی از استان خراسان رضوی در رشته قلمزنی روی سنگ به عنوان هنرمند برتر قرآنی استان معرفی و تجلیل شد.

در این نمایشگاه که از ششم لغایت پانزدهم تیرماه جاری به مدت ده شب ادامه دارد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مانند سال های گذشته با برپایی غرفه های گوناگون رشته های صنایع دستی مرتبط با هنرهای قرآنی در این نمایشگاه حضور یافته است.

غرفه های کاشی و سرامیک، فیروزه کوبی، سفالگری، قلمزنی روی مس، قلمزنی روی سنگ، منبت کاری، نگار گری و تذهیب، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، معرق مس و نسخ خطی، غرفه هایی هستند که در این نمایشگاه برپا و هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی در این نمایشگاه حضور یافته اند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons