نوشته ها

دهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولایت دوم شهریور برگزار می شود

ارسال شده توسط :

دهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولایت دوم شهریور برگزار می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مدیر اجرایی دهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولایت از اتمام مهلت ارسال مقالات به این همایش خبر داد و گفت: با پایان یافتن مهلت ارسال مقالات به این همایش برنامه ریزی برای برگزاری اختتامیه این همایش در دوم شهریور ماه سال جاری آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد رضا پهلوان با اعلام این خبر گفت: دهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولایت در سال جاری همزمان با دهه کرامت و ذیل سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش به موضوع هجرت تاریخی ، سیاسی و اجتماعی حضرت امام رضا(ع)، از مدینه به مرو می پردازد که در این مدت با برگزاری این همایش پیامدها و برکات ارزشمند به همراه داشته است.

پهلوان افزود: اهداف این همایش ساماندهی عمرانی جاده ولایت به ویژه در محدوده جغرافیایی استان خراسان رضوی، احیاء کاربری و ساماندهی بناهای تاریخی این مسیر جهت بهره برداری زائران پیاده، شناسایی زوایای ناشناخته مسیر واقعی هجرت، علامت و نشانه گذاری مسیر درمحدوده ی خراسان رضوی و … می باشد.

وی گفت: به منظور ساماندهی و شناخت و احیای مسیر هجرت مکاتبات و هماهنگی با استان های مسیر هجرت یعنی خوزستان، کهگیلویه وبویر احمد، یزد، فارس و خراسان جنوبی انجام شده که نسبت به این امر مهم همت بیشتری داشته باشند.

پهلوان خاطر نشان کرد: دهمین همایش علمی – پژوهشی جاده ولایت دوم شهریور ماه سال جاری در محل سالن اجتماعات موزه بزرگ خراسان واقع در بوستان کوهسنگی مشهد برگزار خواهد و از صاحبان مقالات برگزیده نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons