نوشته ها

دوخت و دوزهای سنتی استان در دستور کار جدی مطالعه و بررسی قرار گرفت

ارسال شده توسط :

دوخت و دوزهای سنتی استان در دستور کار جدی مطالعه و بررسی قرار گرفت

 (( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان وبلوچستان ))

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان وبلوچستان جلسه کارشناسی مطالعه و بررسی دوخت و دوز های سنتی سیستان و بلوچستان جهت حفظ، احیاء و تدوین استانداردهای لازم در تاریخ چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه در محل سالن کنفرانس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی استان، معاون اداره کل استاندارد و جمعی از کارشناسان، استادکاران و صنعتگران صنایع دستی برگزار گردید.

ابوبکر نرماشیری معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان با عنوان ضرورت مطالعه و پژوهش های جدی در حوزه صنایع دستی آن را پیش نیاز تدوین استانداردهای کاربردی و کیفی دانست. در ادامه ایشان خبر از تشکیل کمیته کارشناسی دوخت و دوزهای سنتی استان دادند که باید تا پایان امسال به شناسایی و معرفی قابلیت های متنوع این بخش از صنایع دستی استان و تدوین و استاندارد سازی کم و کیف آن بپردازد.

صنعت دوخت و دوزهای سنتی در سیستان و بلوچستان در قالب سوزن دوزی، خامه دوزی، البسه محلی، گلدوزی و … بیشترین آمار صنعتگران استان را به خود اختصاص داده است و از رونق و مقبولیت قابل توجهی در بازارهای داخل و خارج از کشور برخوردار است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons