نوشته ها

دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد همدلی و همزبانی برگزار می شود

ارسال شده توسط :

دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد همدلی و همزبانی برگزار می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

با توجه به برگزاری اولین جشنواره مشارکت ملی گردشگری و استقبال هنرمندان و هنردوستان و به منظور افزایش آگاهی بیشتر جامعه از اهمیت و ارزش های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی صنعت گردشگری و نیز افزایش مشارکت و همکاری مردمی در خلق ایده ها و تفکرات نوین و در نهایت ایجاد بانک اطلاعاتی از تصاویر، عکس ها و بسترهای هنری مرتبط با این صنعت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دومین دوره از این جشنواره را با رویکرد همدلی و هم زبانی و تاکید بر معرفی جاذبه های ناشناخته و کمتر شناخته شده و با همکاری سازمان ها و موسسات دولتی و خصوصی و فعالان مردمی در حوزه گردشگری برگزار می نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، این جشنواره در چهار محور: عکس در دو بخش حرفه ای و عمومی، خاطره نویسی ، ایده های نو و فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه ای برگزار می‌شود. در این دوره از جشنواره سعی برآن است که شکل ارائه ایده‌ها متناسب با ذائقه فناوری و روش‌های جدید باشد.

با توجه به شعار امسال سازمان جهانی گردشگری با عنوان یک میلیارد گردشگر یک میلیارد فرصت” به منظور فرهنگ سازی و ترویج سفر میان هموطنان گرامی و توسعه گردشگری داخلی در نظر است مراسم گرامیداشت ۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهرماه “روز جهانی گردشگری” در سال ۱۳۹۴ با معرفی شعار ملی گردشگر امروز، فرصت فردا” در کنار طرح لوگوی زعفران همانند سال گذشته برای طرح اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی انجام شود.

همچنین در نظر است با برپایی نمایشگاه جانبی تجاری و جشنواره فرهنگی- تجاری اقوام از فعالین و مرتبطین صنعت گردشگری و برترین های جشنواره مذکور مورد تجلیل قرار گیرند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons