نوشته ها

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس برگزار شد

ارسال شده توسط :

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس برگزار شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس با دستور پیگیری مصوبات جلسه گذشته و طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر این استان در محل استانداری فارس برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در این جلسه که به ریاست عنایت اله رحیمی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس و دبیری دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس برگزار شد هریک از اعضای این ستاد گزارشی از نحوه فعالیت های دستگاه های مطبوعشان در خصوص تعطیلات خرداد ماه و تابستانی امسال ارائه کردند .

بنابراین گزارش طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر ویژه تابستان ۹۴ با رئوس ده گانه برنامه ها از سوی مدیرکل میراث فرهنگی فارس قرائت و تشریح شد که می توان به برنامه ریزی به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران ، استخراج و پردازش آمار و اطلاعات ، نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری ، تهیه و تدوین اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در سطح استان ، همچنین تورهای استان گردی و تورهای خاص و همچنین ایجاد نظام پاسخ گویی مناسب برای گردشگران و مسافران اشاره کرد .

گفتنی است در این جلسه هر یک از اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس نیز به تشریح تدابیر ویژه ای که برای زائرین حرم مطهر امام خمینی (ره) تدارک دیده اند پرداختند .

شایان ذکر است زائرین استان فارس با ۳۸۵ دستگاه اتوبوس به مرقد امام راحل اعزام شدند .

همچنین پایگاه های امداد جاده ای استان به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات در این ایام می پردازند که می توان به پیش بینی ۵ پایگاه سیار اورژانس در جاده های استان اشاره کرد .

همچنین با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان فارس نیز بسته های فرهنگی شامل ویژه نامه و کتاب بین زائرین مرقد امام توذیع شد و مسابقات قرانی و خاطره نویسی نیز ویژه این زائرین برگزار می شود .

همچنین جاده های استان در این ایام به صورت نامحسوس و محسوس مورد نظارت و بازبینی نیروهای انتظامی قرار دارند و این نهاد در این ایام به صورت آماده باش به ارائه خدما مسافران ورودی استان می پردازند .

همچنین چندین مدرسه در سطح شیراز تجهیز شده اند و با ارائه خدمات مطلوب آماده پذیرائی از گردشگران تابستانی هستند .

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons