نوشته ها

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان كردستان در سنندج برگزار گردید

ارسال شده توسط :

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان كردستان در سنندج برگزار گردید

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان))

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان كردستان با حضور معاون عمرانی استانداری كردستان ، مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان و ، معاونین و كارشناسان و اعضای این كار گروه در تاریخ 3/12/93در دفتر معاونت عمرانی استانداری كردستان برگزار گردید. در این جلسه مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان در خصوص تعداد كمیته های این کارگروه و شرح وظایف آنها گفت: این دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان كردستان است و تعداد 11 كمیته با این ستاد در ارتباط هستند كه جلساتی با آنها در استان و شهرستانها نیز برگزار گردیده است . اشتودان افزود: یكی از موضوعات ستاد اجرایی خدمات سفر استان كردستان افزایش ساعات كار موزه های استان است كه این زمان در ایام تعطیلات نوروز افزایش خواهد یافت .

وی به چاپ تعداد 170 هزار اقلام تبلیغاتی برای استان كردستان خبر داد و گفت: این تعداد اقلام در شهرستانها، اماکن تاریخی و موزه ها و مبادی ورودی شهر سنندج در ایام نوروز در بین مسافران و گردشگران توزیع خواهد شد. وی از نظارت و بازرسی اكیپ های مشترك بازرسی و نظارت با همكاری میراث فرهنگی، اماکن ، بهداشت و صنعت و معدن و تجارت و شهرداری سنندج در این ایام خبر داد. وی در ادامه بیان داشت : در راستای آماده سازی ستاد اجرایی خدمات سفر استان كردستان 260 ساعت برنامه آموزشی به صورت رایگان از 28 بهمن ماه لغایت15 اسفند ماه در ارتباط با صنعت گردشگری استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی توسط اداره كل میراث فرهنگی استان كردستان برگزار شده است. وی در ادامه از آماده سازی خانه های استیجاری در  شهرستان بانه و روستای تاریخی پالنگان خبر داد و گفت: هماهنگی هایی در خصوص اختصاص كمپ های گردشگری و جانمایی آنها با فرمانداران و شهرداران شهرستانها انجام شده تا از گستردگی و پراکندگی آنها جلوگیری شود. وی همچنین به برگزاری 10 نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان‌ های مختلف استان در ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه‌ ها با هدف شناساندن هر چه بیشتر استعدادهای استان در حوزه صنایع دستی برپا می‌شود.

وی برپایی نمایشگاه‌ های عکس در کنار اماکن تاریخی را یکی دیگر از برنامه ‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان کردستان ذکر کرد و افزود:‌ مراکز تاریخی استان نیز برای بازدید مردم استان و مهمانان نوروزی آماده و ساماندهی شده‌اند. وی گفت: برنامه‌ های مختلفی در همین راستا تدوین شده و از شبکه استانی قبل از اخبار22 و 30 دقیقه پخش و هدف اصلی ما از این برنامه معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌ های گردشگری و تاریخی استان است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons