نوشته ها

دومین جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در سال ۹۴ برگزار شد

ارسال شده توسط :

دومین جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در سال ۹۴ برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

دومین جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در سال ۹۴ با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمعی از مدیران کل و اعضای دستگاه‌های اجرایی این کارگروه در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، معاون عمرانی استاندار در زمینه بوم گردی ضمن بیان اینکه، نگاه ما به گردشگری نباید بخشی باشد، افزود: گردشگری استان به زیر ساختهایی نیاز دارد که باید فراهم شود ولی بدلیل اعتبارات محدود، انجام این کار در اولویت نمی باشد و باید منابع محدودمان را اول صرف کارهای اولویت دار کنیم.

همایون نخعی نژاد در خصوص آبرسانی به هتل کوهستان اذعان داشت: مهمترین صحبت ما در استان آب می باشد، اکنون ما بیست روستا داریم که با مشکل شدید آب مواجهند و تمام ادارات باید تلاش خود را مبنی بر صرفه جویی قرار دهند چرا که با شرایط بحرانی آب ما نباید و نمی توانیم به مناطقی که جمعیت کمتری دارند یا به لحاظ اقتصادی می توان بصورت دیگری به آنها آبرسانی کرد، آبرسانی کنیم. لذا آبرسانی به هتل کوهستان باید کماکان با تانکر انجام شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و دبیر کارگروه گزارش کوتاهی پیرامون عملکرد دبیرخانه کارگروه در هفته میراث فرهنگی ارائه داد و گفت: موزه های استان در سطح کشور در ۵ عنوان، خلاقیت و نوآوری، توسعه مدیریت، نگهداری، حفاظت و پژوهش مقام اول را در کشور کسب کرده است و این شناخت برتری توسط سازمان ایکوم که یک سازمان بین المللی می باشد انجام پذیرفت.

حسن رمضانی ضمن بیان اینکه استان ما در زمینه ثبت میراث طبیعی نیز مقام نخست را بدست آورد، افزود: در طول سال گذشته ۱۹ اثر از آثار طبیعی استان ثبت ملی شد که از جمله می توان به ثبت ملی گل نرگس و مسیر قنات بلده فردوس که به عنوان طولانی ترین مسیر گردشگری بعد از خیابان ولیعصر تهران می باشد اشاره کرد.

وی در خصوص ضوابط اقامتگاه های بوم گردی عنوان نمود: با توجه به اینکه سعی بر این است که مکانهایی را با توجه به شرایط مردم یک منطقه برای گردشگران ایجاد نمائیم و امکانات بوم گردی را با استفاده از قابلیت های خود منطقه تشکیل گردد لذا در صورت تایید این برنامه توسط کارگروه، درخواست پیش بینی اعتبار را در سال مالی جدید داریم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در جهت حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد اقامتگاههای بوم گردی، صندوق کارآفرینی امید تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نیز تعهد به پرداخت وام با بهره ۴ درصد و بصورت بازپرداخت ۶۰ ماهه نموده است.

رمضانی با اشاره به اینکه شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از شرکتهای با قابلیت می باشد که می تواند ما را در رسیدن به اهداف گردشگری حمایت نماید، افزود: در این راستا مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تور ایرانگردی و جهانگردی کشور به استان دعوت شد برای احداث ده سرویس بهداشتی بین راهی و نمازخانه با آنها قرارداد بسته شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons